herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler Arkema, Den Braven’in Satın Almasını Tamamladı

Arkema, Avrupa’da yalıtım ve inşaat alanında yüksek performanslı sızdırmazlık mastiklerinde lider olan Den Braven’in satın alımını 1 Aralık’ta tamamladı. Bu güçlü değer yaratan satın alımla Arkema, Bostik için uzun vadeli hedefini teyit etti ve ‘Yüksek Performanslı Malzemeler Bölümü’nün büyümesini aktif olarak sürdürdüğünü gösterdi.

Den Braven, inşaat uzmanları ve endüstri için geniş bir yelpazede sızdırmazlık, yapıştırma ve köpük çözümleri sunmaktadır. Şirket yıllık satış hacmi olarak, 350 milyon Euro civarına (2016 tahmini) ulaşmakta ve yaklaşık bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Bostik, bu satın alımla yalıtım ve inşaat pazarlarındaki ürün yelpazesini önemli ölçüde güçlendirirken, iki Grup arasındaki bu mükemmel coğrafi, teknolojik ve ticari uyum sayesinde, yüksek performanslı sızdırmazlık malzemeleri alanında da küresel bir pazar lideri yarattı.

Bostik Başkan Yardımcısı Vincent Legros, “Den Braven ekiplerini ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. En son teknolojileri, müşterileri tarafından yaygın olarak tanınan birinci sınıf endüstriyel tesisleri ve bilgi birikimleri, Bostik’te geliştirmeye ve inşa etmeye devam edeceğimiz varlıklardır.  Yeni meslektaşlarımızı Grup’a dâhil etmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu, yüksek performanslı yapıştırıcılar ve mastiklerde, küresel bir pazar lideri yaratma tutkumuz doğrultusunda, Bostik için atılmış büyük bir adımdır.” dedi.

Bu satın alma ile Arkema, Grup profilini daha da güçlendirme ve sermaye yoğunluğunu azaltma stratejisini tamamen ortaya koyuyor.

Den Braven’in entegrasyonu, en azından 30 milyon Euro ile değerlendirilen önemli sinerjileri ortaya koyarken, 2017’den itibaren hisse başı kazanç ve nakit akışa değer katacak. Bu, Bostik’in uzun vadeli hedeflerine ulaşılmasında yeni bir kilometre taşını temsil eder.

 

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »