herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler Artstone’den Duvar Panelleri

2016 yılında duvarlarda inovasyon yaşandı: mimari projelerde odalar arası akışlar rahatladı, mekânlar bir araya toplanarak daha samimi ortamlar ve genişlik hissi yaratıldı.

2016 yılında mekânlarda iç duvarlar kaldırılarak, rahat ve geniş kullanımlı mekânlara doğru evrilme yaşandı. Mimari projelerde odalar arası akışlar rahatladı, mekânlar bir araya toplanarak daha samimi ortamlar ve genişlik hissi yaratıldı. Duvarlarda daha geniş kaplama yüzeyleri yaratıldı, daha cesur formlar giydirildi. Ürkek iç duvarlar yerlerini, parlak renklere, farklı dokulara, motiflere ve karakterli yüzeylere bıraktı. Dolayısıyla duvarlar mekânların içinde adeta odak noktası oldu; belirli bir malzemenin, dönemin, stilin, formun, motifin altını çizdi. Bir anlamda duvarlarda inovasyon yaşandı; kişisel ve el yapımı gibi görünen sanatsal duvarlar çoğaldı. Teknolojinin yorgunlaştırdığı günümüzde; ev bir sığınma yeri haline geldi, kişiye özel ve doğadan izler taşıyan bir mabet oldu. Bu nedenle 2016 yılında da duvarlarda kombinasyonlar daha da çok önem kazandı; taş veya ahşap gibi ham görünüşlü yüzeylerin farklı malzemelerle birleşimi, parlak yüzeyler, metaller ve “artwork” duvarlar mekânları doldurdu.

Duvar panelleri

Artstone 11 yıldan beri yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 6 bin 500’ün üzerinde projeye imza atarak, özel tasarım çizgisini ve hizmet anlayışını, projelere güçlü mekânlar sunarak pekiştiriyor. Bugüne kadar doğal taş, beton, tuğla, ahşap, kaya ve oksit görünümündeki ürünleriyle mekânlara sunduğu yaşanmışlık ve doğal ortam hissine, 2016 yılında çıkarttığı yeni koleksiyonu Karoart ile bambaşka bir tasarım çizgisi ekledi. Desen ve doku anlamında yeni bir düşünce sürecinin ürünü olan Karoart koleksiyonu mekânlarda doğal tonları oluşturmanın yanı sıra, duvarlara daha farklı duygu ve düşünceleri yansıtmak ihtiyacı ile doğdu.

Karoart serisi Versailles, Epicure, Plafont, Vermont, Margaux, Grenier, Arietta, Broderie,  Bois, Florenz, Daisy, Fontenay ve Victorian isimli ürün serisi, çiçek işlemeli, geometrik, bezemeli ve ikonik motiflerden oluşuyor. Ürünler mekanda barok, nostaljik, romantik, rustik ve pastoral etkiler yaratıyor. Karoart serisi, desen ve dokusu, farklı renk alternatifleri ve üç boyutlu görünümüyle yarattığı ışık-gölge oyunlarıyla, mekânı lüks, asalet, ihtişam, güven, sağlamlık, cömertlik ve yaşanmışlık hissiyle dolduruyor.

 

Oksitleme ve özel boyama tekniğiyle yarı antik görüntüye sahip olan seri, restoranlar, özel mekânlar, galeriler, yönetim binaları veya tasarım meraklılarının evlerinin duvarlarında ve tavanlarında kullanılıyor. Limon yeşilleri, bakırlar, bronzlar, pirinçler, pastel pembeler, antrasitler, hardal renkleri, mavi-griler, gece mavileri bu serinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »