herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler İngiltere Türkiye’den Satın Alacak

Türkiye’den alüminyum dış cephe duvar kaplama levhası satın alacak olan İngiltereli firma, üreticilerle iletişime geçmek istiyor.

Geleneksel olarak ülkemizin çok önemli bir ticaret ortağı ve dünyanın altıncı büyük ekonomisi olan İngiltere, Türkiye’nin dış ticaretinde fazla verdiği ve ihracatını sürekli artırdığı gelişmiş ülkelerden biri olma özelliğini korumaktadır.

2015 yılı itibarıyla Türkiye ile İngiltere arasındaki ticaret hacmi 16,22 milyar dolar değerine yükselirken, bu ülke ile yapılan ticarette verilen fazla 4,9 milyar doları bulmuştur.

2015 yılında Türkiye’nin İngiltere’ye yaptığı ihracat genel madde grupları itibariyle incelendiğinde, önceki yıllara göre altın ihracatımızın çok büyük oranda artarak 1. sıraya yerleştiği, diğer madde gruplarında ise önemli bir değişiklik olmadığı gözlemlenmektedir.

İngiltere’ye ihracatta, genel olarak tekstil ve hazır giyim ürünleri, elektrikli ve elektriksiz makineler, motorlu araçlar ve parçaları, demir çelik ürünleri ihracattaki önemli madde gruplarını oluşturmaktadır.

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »