herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler Isolgomma İle Döşeme ve Duvarlarda Ses Yalıtımı

Isolgomma, duvar ve ses yalıtımındaki yeni ürünleriyle dikkat çekiyor. Grei line G8 PTB  Darbe Sesi Yalıtım Şiltesi, konut, otel, ofis, AVM, hastane, okul, tiyatro, sinema, stüdyo, gym, spa, otopark, mekanik oda gibi tüm yapı birimlerinde meydana gelen, döşemedeki darbe ve hava doğuşumlu seslerin yalıtımında kullanılıyor.

Grei line G8 PTB,  EPDM granüllerinin homojen olarak sıcak pres yöntemiyle yırtılmayan bir örtüye birleştirilmesinden meydana geliyor. 8mm kalınlıkta Grei line G8 PTB Darbe Sesi Yalıtım Şiltesi, 300 kg/m³ yoğunluğa ve 12 MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip. Düşük dinamik sertlik değeri sayesinde gösterdiği mükemmel esneklik özelliği, şişirilmiş veya hapsedilmiş hava boşluklarından değil kauçuk malzemenin doğasından kaynaklandığı için performansını hiçbir zaman kaybetmiyor. Grei line G8 PTB, betonarme döşeme ile şap arasında ki kullanımında kolay uygulanıyor, yırtılmıyor, su geçirmiyor, su ve nemden etkilenmiyor.

Mustwall M10 Duvar Ses Bariyeri

Tuğla, gazbeton veya alçıpan duvar uygulamalarının tamamında hava doğuşumlu seslerin bir hacimden bitişik diğer hacme geçişinin engellenmesinde “Ses Bariyeri” olarak kullanılıyor. 10 mm kalınlıktaki Mustwall M10 Duvar Ses Bariyeri,  100cm x 120cm ebatlarında ve  800kg/m³ yoğunluğa sahip.

Taşyünüyle değişik kompozisyonlarda kullanılabiliyor. Ses yalıtımındaki Kütle-Yay-Kütle prensibini tek başına sağladığı için kesit detayındaki en kritik malzeme olarak görev yapıyor. Detayın minimum kalınlıkta yüksek performans sağlayarak çözülmesini mümkün kılarak, net kullanım alanı kazanımı sağlıyor. Örneğin, bir otelde aynı ses yalıtım değerine ve net kullanım alanına sahip 100 oda yerine 104 oda yapılmasını mümkün kılabiliyor.

S5 Duvar Altı Ses Yalıtım Şeridi

S5 Duvar Altı Ses Yalıtım Şeridi, Syl line S5 Ses Yalıtım Şiltesi’nin istenilen duvar kalınlığında dilimlenmiş rulolarından oluşuyor. Tuğla ve gazbeton duvarların altına serilerek, duvar örgüsü Ses Yalıtım Şeridi üzerinden başlatılıyor. Duvarı döşemeden ayırarak hava doğuşumlu ses enerjisiyle beraber darbe sesinin de alt kat ve yan hacimlere aktarımını engelliyor. Alçıpandan imal hafif ara bölme duvarlarda da döşemeye gelen profil altında benzer şekilde kullanılıyor. Ses yalıtımında ki en temel esaslardan biri olan ses köprülerinin engellenmesini sağlıyor. 5 mm kalınlıktaki S5 Duvar Altı Ses Yalıtım Şeridi, 720 kg/m³ yoğunluğa ve 63 MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip.

S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı

Hafif ara bölme duvar sistemlerinde kullanılan tüm metal profiller, sistem performansı için çok tehlikeli ses köprüleridir. Profillerin katı-katı teması yapan “profil-profil” , “profil-alçıpan”, “profil-duvar/tavan”  gibi tüm yüzeyleri S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı ile kaplanarak ses köprüleri engellenebiliyor.

3 mm kalınlıktaki S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı, 20m uzunluğa, 720 kg/m³ yoğunluğa ve 77MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip. Polietilen veya düşük yoğunluklu elastomerik kauçuk bantlarda yaşanan uygulama sırasındaki aşırı sıkışmadan etkilenmediğinden performansını hiçbir zaman kaybetmiyor.

Isolgomma, bünyesindeki iki ayrı laboratuvar ile sürekli ürün ve detay kesit performans ölçümleri yapmaktadır. Tecrübe ve bilgi birikimini kendi geliştirdiği bir bilgisayar programında derlemiş ve talep edilen her ses yalıtım detayı için kısa sürede “ön performans hesap raporu” verebiliyor. Çevreye duyarlı ve geri dönüşümlü Isolgomma ürünleri  MR 1.1-1.2-2-3-4-5 alan kodu dahilinde LEED puan istemine ulaşılmasında katkı sağlıyor.isolgomma-logo._0

 

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »