herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler Şişecam’a ‘İhracat Şampiyonu’ Ödülü

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri” kategorisinde 2015 yılında ihracat lideri olarak ödüle layık görüldü.

2015 yılında 2 basamak yükselerek Türkiye’nin en büyük 15’inci ihracatçısı olan Şişecam Dış Ticaret adına ödülü, Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödülleri sahiplerini buldu.  Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri” kategorisinde ‘ihracat lideri’ ödülünün sahibi oldu.

Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’a ödülü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi takdim etti.

Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman ödüle ilişkin açıklamasında, “Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, bugün düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. Bugün 21 bini aşkın çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Şişecam Topluluğu olarak ihracat liginde sektör lideri olmayı ülkemiz ekonomisine kattığımız değer açısından çok önemsiyor ve bu ödülü almaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de küresel büyüme vizyonumuz ile uluslararası pazarlarda güçlenmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

KK

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »