herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler Teknik Forkser İş Makineleri Firma Yetkilisi Güner Ateş İle Röportaj

Makine Sektöründe Hızlı ve Verimli Çözümler

Ülkemizde makine sektörünün daha ileri gidebilmesi için bu makinelerin yurt içinde üretmemiz gerekmektedir. Ancak bu o kadar basit bir iş değildir, çünkü bu üretimin yapılabilmesi için üretilecek makinelerin satışı konusunda yurt dışında ciddi pazarlara ihtiyaç vardır.


 

Öncelikle firmanızı ve kendinizi kısaca tanıtır mısınız?IMG_4876

Teknik Forkser İş Makineleri Servis ve Ticaret Ltd. Şti. 2012 yılında kurulmuştur. Ben, bu şirketin 2 kurucu ortağından birisiyim.  Firmamızın İstanbul merkez satış ve servis ve Çorlu bölgesi satış ve servis olmak üzere 2 ayrı şehirde yapılanması mevcuttur.

Firmamız; dizel, Akülü ve LPG li forkliftlerin yanı sıra depo içi malzeme sevk ve nakil hareketlerini yapabilme kabiliyetine sahip manuel transpaletler ( uzun, kısa, bobin taşıma, paslanmaz, terazili vb.) yarı akülü ve yaya kumandalı transpalet ve istif makineleri, reach must truck, personel yükselticiler, akülü çekiciler ve zincirli ceraskal gibi ekipmanlarının satış ve servis işlerini yapmaktadır.

Makine sektörü için Ar-Ge faaliyetlerinin öneminden bahseder misiniz?

Firmamız özellikle akülü makineler konusunda, elektronik kart tamirlerini kendi bünyesinde yapabilen ve bu konuda gerekli donanımlar için yatırımlarını tamamlamış bir firmadır.

Ayrıca firmalarda kullanılan makinelerde, marka çeşitliliği fazla olduğundan ve firmaların bu makinelerin bakım ve onarımı konusunda ayrı ayrı firmalar ile çalışmaktansa tek bir firma ile çalışmak istemesinden doğan talepleri görmüştür.

Bu talepleri yerine getirmek için tüm markalar ile ilgili gerekli ekipman, doküman ve % 80 oranında parça tedariki ve donanımını hazırlayarak Türkiye’nin kendi sektörlerinde lokomotif firmalara hizmet vererek firmaların isteklerine cevap vermiştir.,

Röportajın devamına dergimizin 70. sayısından ulaşabilirsiniz…

3271

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »