herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler 2D1 Tasarım Toplantıları MUTFAK

Mutfaktan başlıyoruz! YEM yapı profesyonellerine yönelik 2D1 Tasarım Toplantılarıserisini başlatıyor. Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getirecek bir platform olması amacıyla 2D1 Tasarım Toplantıları düzenlemeye başlıyor. Mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca iki ayda birbuluşturacak en önemli etkinlik olacak toplantıların ilki 2D1 Mutfak alt başlığı ile 24 Ekim Cuma günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Yapı dünyasına bilgi merkezi olarak hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Türkiye’de mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca buluşturacak en önemli etkinliklerden biri olması hedeflenen “2D1 Tasarım Toplantıları” serisinin ilkini 24 Ekim 2014’te gerçekleştirilecek “2D1 Mutfak” konulu toplantıyla başlatıyor. Yapı-Endüstri Merkezi olarak 2014 yılında hayata geçirilen “2D1 Tasarım Toplantıları” projesi ile tasarımcıları, tasarıma, iç mimariye ve malzemeye ilgi duyan yurt içi ve yurt dışından herkesi iki ayda bir belirlenen bir konu etrafında bir araya getirecek. “2D1 Mutfak” konulu ilk toplantıya konuşmacı olarak İspanya’dan içmimar ve endüstriyel tasarımcı MartiGuixe katılacak. Antropoloji, mizah, gastronomi, tipografi, insan bilimleri, performans ve tasarım gibi alanları harmanlayan yaklaşımı ile “yemek” olgusuna farklı bir noktadan bakan Guixe, stilize edilmiş obje ve formlara indirgenen tasarıma karşı memnuniyetsizliğini sık sık dile getirmesiyle ve mevcut ürünlerin yeniden şekillendirilmesi yerine görmenin ve düşünmenin yollarını farklılaştıran çalışmalarıyla biliniyor. Güncel insan davranışını etkileyen, sorgulayan ve görselleştiren bir platform olarak tasarıma karşı ilgisi disiplinlerarası yaklaşımıyla birleşerek farklı ve yenilikçi ürün ve mekan tasarımlarıyla dikkat çekiyor.  bu bakış açısından mutfak tasarımını irdelemek üzere 2D1 Mutfak’a katılacak Guixe, buluşmayı farklılaştırarak izleyicinin ilham almasını sağlayacak.

Yapı dünyasına ilham veren buluşmalar 
Özellikle iç mimar ve tasarımcıları hedefleyen, uzmanlaşmış yapı elemanları, mekânları, tipolojileri, sistem ya da hizmetleri masaya yatıran ve ilgili paydaşları buluşturan bir platform niteliğinde olması planlanan 2D1 Tasarım Toplantıları, sektörde önemli bir eksikliği gidermeyi amaçlıyor. Toplantıların  Türkiye ve dünyadan belirlenen konu özelinde konuşacak yetkin isimlerle gerçekleştirilerek, yapı dünyasına ilham veren buluşmalar olması  hedefleniyor.

Konutların en dinamik mekânı: Mutfak
Yapı dünyasının bilgi merkezi olma misyonuyla 46 yıldır faaliyet gösteren Yapı-Endüstri Merkezi’nin geliştirdiği proje kapsamında uzmanları bir araya getirecek serinin ilk buluşmasının başlığı “2D1 Mutfak” olacak. Toplantıda, konutların en çok yaşanılan, dinamik, birçok fonksiyonu barındıran ve komplike mekânları olan mutfak, eğilimler, kullanıcı davranışları, konfor, ürün çeşitliliği, görsellik, tasarım ve fonksiyon gibi açılardan çok yönlü olarak ele alınacak. Katılımcıların sadece profesyonellere özel, kişi adına gönderilen davetiyelerle ağırlanacağı etkinlik ücretsiz olacak.

 

Translate »