Home Haberler 38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2015

Türk yapı sektörünün ve bölgenin tek fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu yıl %20 büyüyerek 100.000 metre karelik 14 salon ve açık alanda, 105 ülkeden 1.250 üretici firmanın 17.400 ürün ve hizmetlerini 104.284 ziyaretçiyle buluşturdu.

YEM Fuarcılık’ın fuar kapsamında “sektör için yeni pazarlar” yaratma hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği, katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak etkinlikler büyük ilgi gördü.

En son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün zirvesi olan fuarda, yapı sektöründe yılın en iyi ürünlerine verilen “Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü” ile fuarın en iyi tasarlanmış standlarına verilen “Altın Mıknatıs Ödülleri” de sahiplerini buldu.

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 38 yıldır yapı sektörünün uluslararası zirvesi olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 21 – 25 Nisan 2015 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yapı sektörünün zirvesi Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün ilgi odağı oldu. Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını artıran fuarda binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmetler yer aldı. Bu yıl yüzde 20 oranında büyüyerek toplam 100.000 m2’ye ulaşan, 14 salon ve açık alanda, 105 ülkeden 1.250 üretici firmanın 17.400 ürün ve hizmetleriyle katıldığı fuarı 104.284 kişi ziyaret etti.

YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı olan ve bugün Dünyanın beş büyük yapı fuarı arasında yer alan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul için, ulusal ve uluslararası arenada, yıl boyunca tanıtım ve iş geliştirme çalışmaları yürüttüklerini belirterek şunları söyledi: 104.284 yerli ve yabancı ziyaretçisiyle bu yıl da bölgenin en büyük etkinliği olarak başarıyla gerçekleşen fuarımıza gösterdikleri ilgi için tüm sektör profesyonellerine, katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Binlerce ürün, hizmet ve teknolojiyi ilgilileri ile buluşturan fuarımız, 38’inci yılında, bugün geldiği noktada, sadece bir fuar olmanın ötesinde, bölgenin yapı sektöründeki en büyük iş platformudur. Fuarın İş Geliştirme Platformu kapsamında sektör ihracatını geliştirmek, yeni iş ve işbirlikleri için yıl boyunca pek çok çalışma yürüttük. Fuar sırasında gerçekleştirdiğimiz T.C. Ekonomi Bakanlığı, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği(OAİB) ile birlikte yürüttüğümüz Yurtdışı Alım Heyetleri Programı’na 42 ülke katılım sağladı. Çok olumlu geri dönüşler aldığımız bir diğer önemli etkinliğimiz, bu yıl Kazakistan’ı ağırladığımız Konuk Ülke Projesi oldu. Bu projede işbirliği yaptığımız Kazakistan Büyükelçiliği ve DEİK’in değerli katkılarıyla fuar sırasında gerçekleştirdiğimiz Kazakistan– Türkiye İnşaat Forumu ve İkili Görüşmeleri”ne de ilgi büyük oldu. Tüm bu etkinliklerle sektörümüzün gelişmesi, ihracatın artması, yeni iş ve işbirlikleri için platform yaratmış olduk. Fuarı düzenlediğimiz beş gün boyunca sektörün kalbi, ürünleriyle, katılımcısıyla, ziyaretçisiyle bu alanda attı. Bundan sonra da çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı fuarlarımızı, dolayısıyla sektörümüzü geliştirmek üzere devam ettiriyor olacağız.”

Konuk Ülke Kazakistan Projesi’ne büyük ilgi

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenen Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl Kazakistan ağırlandı. Fuar kapsamında 22 Nisan’da düzenlenen Kazakistan– Türkiye İnşaat Forumu ve İkili Görüşmeleri toplantısında, Kazakistan ve Türkiye’den sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi, Foruma ilgi büyük oldu. EXPO 2017 Projesi, 2030 ve 2050 hedefleriyle dikkat çeken Kazakistan ile Türk yapı sektörünün işbirliği ve yatırım olanaklarının değerlendirildiği Forumun açılış konuşması YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer veKazakistan Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev tarafından yapıldı.

Forumda, Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası İnşaat Komitesi Genel Sekreter YardımcısıAbilman Dassanov, Kazakistan Müteahhitler Birliği Başkan Yardımcısı Omari Kharbediya, Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, Alsim Alarko Grup Koordinatörü Bekir Bora ve Sembol İnşaat Kazakistan Bölge Genel Müdür Yardımcısı Eren Gümüş konuşmacı olarak yer aldı. Forumun ardından gerçekleşen “İkili İş Görüşmeleri” bölümünde firma temsilcileri Kazak yetkililer ile satın alma ve yatırım konularını görüştüler.

 

Yapı sektöründe yılın en iyi ürünü seçildi! “Altın Çekül” ödülü Fuarda sahibini buldu…

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen ve Türk yapı sektöründe yılın en iyi malzemesini belirleyen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul açılış töreninde sahibini buldu. Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. “Smart Edge, İnce Kesitli Lavabo” isimli yapı ürünü ile 2015 Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü’ne değer görüldü.

Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu!

Yapı Fuarları – Turkeybuild’in bir geleneği olan Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri de fuar kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Birincilik ödülü; tasarımını Zoom / TPU’dan İç Mimar Atilla Kuzu ve Mimar Levent Çırpıcı’nın yaptığı“GENTAŞ” standına verildi. İkincilik ödülü; tasarımını Demirden Dizayn’dan, Mimar H. Demir Obuz’un yaptığı “ÇEBİ A.Ş.”standının oldu. Üçüncülük ödülü; tasarımını Kaleseramik Konsept Tasarım Müdürlüğü’den Mimar Özge Ayan ve Mimar Banu İlhan’ın yaptığı “KALESERAMİK” standına verildi. Refsan Tasarım Grubu mimarlarından Mimar Ebru Gülçığ’nın tasarladığı ve uyguladığı ‘REFSAN’ standı da, Mansiyon Ödülüne değer görüldü. YEM Fuarcılık Özel Ödülü ise tasarımını Mimar Timur Erbil’in, yaptığı “LINEADECOR” standına verildi.

Istanbul-2015-TR-Logo

 

 

Translate »