Home Haberler DuPont Building Innovations Yapı Fuarı’nda

Nisan 2015 – Mimari, yapı ve inşaat sektörüne yönelik malzemelerin, ürünlerin ve çözümlerin dünya çapındaki sağlayıcısı DuPont Building Innovations, yapı, mimari ve iç mimari sektörlerindeki profesyoneller için önemli bir etkinlik olan Yapı Fuarı 2015’te yüksek performanslı yapı çözümlerini sergiledi.

DuPont™ Corian®: Dünya standartlarında Yüzey Malzemesi Çözümleri ve Güçlü İnovasyon

Dünya çapında bilinen DuPont™ Corian® yüzey malzemeleri, DuPont tarafından icat edilmiş yenilikçi DeepColour™ Technology* ile üretilmiş yeniDuPont_Corian_Kahverengi+Serisi-1 yüksek performanslı koyu renkleriyle ziyaretçilerden ilgi gördü. DeepColour™ Technology* ile üretilmiş DuPont™ Corian® siyah tonlarının lansmanının ardından, DuPont bu teknolojiyi şimdi de yeni altı kahverengi tonunu üretmek için kullandı. Saf renk tonları ve parçacıklı renkleriyle, bu ye ni ürün serisi mutfak, banyo ve mobilya alanlarında mimarlara, tasarımcılara ve tüketicilere yeni olanaklar sunuyor.

DuPont Building Innovations Türkiye ve Kafkasya Bölge Müdürü Hanefi Küçük bu yenilik için: “DeepColour™ Technology ile 2014 yılının başlarında sektörün dikkatini çeken yeni dört siyah renk tonunu piyasaya sunduk ve önemli miktarda satış kaydettik. Şimdi bu tekniği kullanarak güzellik ve işlevselliğin gelişmiş bir kombinasyonu olacak yeni altı kahverengi tonuyla DuDuPont_Corian_Kahverengi+Serisi-2Pont™ Corian® solid yüzey üretmeye devam ediyoruz. DeepColour™ Technology koyu renklerde daha derin, daha yoğun ve dayanıklı renklerin yanı sıra daha kolay imalat ve daha gelişmiş aşınma performansı sunuyor diyor.

DuPont Building Innovations standında DuPont™ Corian®’ın tüm renkleri, mutfak ve banyolar için tüm eviye ve lavabo modelleri; hem konut hem de ticari alanlara yönelik çeşitli uygulamalar tanıtıldı.

Fuara özel sürpriz ise DuPont™ Corian® kullanılarak üretilmiş el yapımı klarnet oldu. Türkiye’de yapılan bu klarnet dünyada Corian® kullanılarak yapılmış ilk müzikal enstrüman olma özelliğini de taşıyor. Türkiye’deki ilk klarnet üreticisi Ahmet Özdemir’in torunları Erman Özdemir ve Eren Özdemir klarnetin yapımında DuPont™ Corian® ileri teknoloji yüzey malzemesi kullanmayı tercih etmişler. Özdemir kardeşler DuPont™ Corian®’ın ses kalitesini bir üst seviyeye taşıdığını söylüyorlar.

Yalıtım, Yapı ve Çevre Düzenlemesi İçin Ürünlerfdvsf ve Çözümler

DuPont Building Innovations, fuarda yapı ve inşaat uygulama ürünleriyle ilgili olarak, DuPont tarafından icat edilmiş benzersiz ve patentli ısıl bağlama teknolojisiyle yapılmış özel su yalıtım örtüsü çeşitlerini sergiledi.

DuPont™ Tyvek®, tüm bina türlerinde havayı kesen, nem sızmasını engelleyen ve enerji tasarrufu sağlayan yüksek performanslı su yalıtım örtüleri ve aksesuarları.

UV ışınlarına ve ısıya karşı dirençli, nefes alan su yalıtım örtüsü DuPont™ Tyvek®’in benzersiz tek katman teknolojisi buhar açıklığına sahip olsa da su geçirmiyor. Bu özelliği binaları dış duvarlardaki yoğuşmaya, neme ve hava infiltrasyonuna karşı korumaya yardımcı oluyor.

DuPont™ AirGuard® hava ve buhar kontrol katmanları ısı kaybını önemli ölçüde azaltıyor ve enerji verimliliğini artırıyor. Isı transferini kontrol ederek ve bina içindeki ısıyı yansıtarak, binaları yazın serin kışıgffsdgfn sıcak tutmaya yardımcı oluyor.

DuPont™ Typar® geotekstilleri yol yapım inşaatlarında kullanılan, kesintisiz bir şekilde yüzde 100 polipropilen filamentlerinden yapılmış ısıl bağlı dokunmamış kumaşlardan oluşuyor. Yüksek gerilme özelliğine ve mükemmel su geçirgenliğine sahip olan bu dokunmamış kumaşlar, yol yapımı, drenaj sistemleri ve inversiyon çatı için sıklıkla kullanılan yüksek kaliteli yapı malzemesi.

DuPont™ Plantex® geotekstil ürünleri profesyoneller, yabani ot kontrolü, toprak stabilizasyonu ve kök kontrolü için akıllı bir ürün yelpazesi sunan yüksek kaliteli, kimyasal içermeyen, peyzaj uygulamalarında kullanılan dokunmamış kumaş.dupont

Translate »