Home Haberler Endüstriyel Tasarımın Yapı Sektörüne Estetik Dokunuşu

regatta+-+platinum-jpegTasarımında Mordağ imzasını taşıyan kasetli tente sistemi Regatta Platinum, akıcı detayları ve kaslı duruşu ile yapı sektörüne yeni bir soluk kazandırıyor.

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Mete Mordağ’ın gölge sistemleri sektörünün öncü markalarından Regatta için çizdiği Platinum Kasetli Tente Sistemi alüminyum ve çelik malzemelerden yapılandırılmış gövdesi, tam otomatik sistemi, rüzgar ve güneş sensörleri, mobil kumanda sistemi ve fütüristtik detayları ile yapı bileşenleri sektörü için estetik ve fonksiyonelliği sentezliyor.

ÖzEkran Alıntısı ellikle, dış mekan kullanımının önemli olduğu cafe, restoran, bar gibi yerlerde sıkça tercih edilen Platinum Kasetli Tente Sistemi, tüm tenteyi ana gövdesinin içerisine toplayabilen mekanik sistemi ve tasarımındaki üst düzeyizolasyon detayları sayesinde tentesini dört mevsim dış hava şartlarından koruyabiliyor.

Avrupa Birliği finansal desteği ile gerçekleştirilen Mardin Rehabilitasyon Prfvdvojesi’ni kazanan Regatta, farklı açılımlardaki 650 adet Platinum’u, sit alanı içinde yer alan şehrin 1. Cadde’si üzerindeki gölgelendirmelerde başarılı bir şekilde kullanmıştır. Platinum’un akıcı tasarımı kum renginin hakim olduğu 1. Cadde’ye modern bir dokunuş ile Mardin’e modern yaşam alanları kazandırabilmiştir.

Mete Mordağ, tasarımı hakkında şunları söylüyor: “Yan görünüm itibari ile tüm Regatta serisinde olduğu gibi organik ve çift malzemeli bir kompozisyona sahip olan Platinum, 360cm açılım, 45derece eğim, ve 700cm’lik genişlik maksimum değerleri ile sınıfının en iyilerindendir. İleri sızdırmazlık detayları ile Platinum’un kasetli tente tanımına tam anlamı ile uyan ilk gölge sistemi olduğunu söylemek yerinde olur. Parça tasarımlarındaki görsel detayları çalışırken ana amacımız sektöründe en üst sınıf dayanıklılığı ve kaliteyi temsil eden Platinum’un güçlü duruşunu görsel anlamda pekiştirmekti. ”

Mete_Mordag_Logo

Translate »