Home Haberler Isı Yalıtımında Bütünsel Çözüm İçin Minepor

AKG Gazbeton otopark, garaj, kolon ve kirişlere kolayca uygulanabilmesi, hafifliği ve güçlü ısıl iletkenlik özelliklerine sahip Minepor ile her türlü yapıda iç cepheden dış cepheye komple yalıtım şansı sunuyor. Minepor sunduğu bütünsel çözüm sayesinde pek çok projede tercih sebebi oluyor.

 Türkiye’nin önde gelen inşaat malzemesi üreticilerinden AKG Gazbeton’un 2013 yılında piyasaya sürdüğü yeni nesil ısı yalıtım plağı Minepor, garaj, otopark, kolon ve kiriş yalıtımları için ideal ve bütüncül bir çözüm imkânı oluşturuyor.Gazbetondan yaklaşık 2,5 kat daha hafif ancak yaklaşık 3 kat daha üstün bir ısı yalıtım derecesine sahip Minepor,gözenekli yapısıyla, gürültünün bir kısmını emerek konfor seviyesini arttırıyor.

Isı enerjisinin zeminde kaybolması binalarda iç ortamın ısıl konforunu etkilediğinden, garaj, otopark, bodrum katı üstünde bulunan daire ve iş yerlerinde bu hacimleri ısıtmak için gerekli olan yalıtımı, Yeni Nesil Yalıtım Plağı Minepor sağlıyor.

Yapının ömrü boyunca yalıtım performansını koruyor

Piyasadaki petrol esaslı yalıtım malzemelerinin aksine Minepor, mineral yapısı içerisinde bor hammaddesi kullanılarak,yalıtım yaptırmak isteyenlere darbe dayanımı arttırılmış bir ürün sunuyor. Böylece Minepor, darbelere karşı, iç ve dış cephe yalıtımında daha sağlam bir ısı yalıtım plağı olarak öne çıkıyor.

Enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı konusunda diğerlerinin sahip olduğu eksiklikleri, gözenekli yapısı yoğunlaştırılarak ve ısıl iletkenlik katsayısı 0,050 W/mK düzeyine çekilerek fark edilir düzeyde ortadan kaldıran Minepor, yapının ömrü boyunca ısıl performansını muhafaza ediyor.

Yangına karşı “yanmaz cephe” oluşturuyor

AKG Gazbeton, Ar-Ge çalışmaları sonucunda tamamen yerli teknoloji üretimi olan Minepor’u, yangına karşı dayanıklılık konusunda rakipsiz hale getirdi. Minepor’un bu özelliği, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından “A1 sınıfı hiç yanmaz ürün raporu” ve UTO belgesi ile tescillendi. Böylece Minepor’la hem yalıtım sağlanıyor hem de “yanmaz cepheler” oluşturuluyor.

Minepor, yangın esnasında, zehirli gaz çıkışı olmadığı için can kayıplarını ortadan kaldırıyor ve cephe yangınlarını engelleyerek önemli bir eksiği de gidermiş oluyor.

Yapıların otopark, çatı, kolon-kiriş, kat araları gibi yalıtım gerektiren noktalarındaelde edilen bütünsel yalıtım çözümleri sayesinde Minepor cephe yalıtımı için doğru, hesaplı ve rakipsiz bir yalıtım sunuyor.

Eclipse İstanbul ve Hacettepe Teknokent’te Minepor

Bu bütünsel yaklaşımları ile önemli projelerinde tercihi olan Minepor, Eclipse Maslak’da ve Hacettepe Teknokent’te Türkiye’nin ilk pasif ofisi Vendeka Pasif Ofisi gibi daha birçok projede yer aldı.

 akggazbeton_gorsel_logo_05ocak2015
Translate »