Home Haberler KOMİTE “WOOLER” DEDİ

Ankara’nın Çankaya ilçesinde prestijli bir konumda bulunan Korman Sitesi, cephelerindeki yalıtım ihtiyacı için Wooler taş yününü seçti. Korman Sitesi’nin kurduğu, inşaat sektöründe önemli birçok firmada görev almış, hem yurt içi hem yurt dışı birçok proje deneyimi olan mühendislerden oluşan komite, tercihini piyasada bilinen birçok benzer ürün arasından Eryap A.Ş’nin ürettiği Wooler Premium F 150’den yana kullandı.

Korman Sitesi’nin seçici komisyonu karar aşamasında; ürün içerisindeki safsızlık değeri, ısıl iletkenlik değeri, yüzeye dik çekme kuvveti, cephede uygulama esnasında olası yağış durumunda ürünün su emip emmediği, yağmur suyuyla teması halinde ürünün deformasyon değerleri gibi ürün seçimini etkileyen birçok önemli konuda değerlendirdiler. Tüm bu kıstaslara uyduğunu teknik özellikleri ve onaylı test raporları ile kanıtlayan Wooler, çok sayıda rakibinin arasından sıyrılarak Korman Sitesi’nin tercih nedeni oldu. Toplam 16.000m2’lik alanda, dış cephede Wooler Premium F 150 (60mm), pencere içi merkezlerinde ise Wooler Premium F 150 (30mm) ürün kullanıldı.

Korman Sitesi Seçici Komisyon Üyeleri:

CENAP TOROSLU Y.MİMAR, YILDIZ TEKNİK ÜNİ. , 1971
BARIŞ ÖZCAN İNŞAAT MÜH., ODTÜ , 1970
ALİ RIZA KAHVECİ KİMYA MÜH. İTÜ, 1973
MEHMET CILDIR İŞLETME, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, 1983

Wooler Premium F 150, duvar elemanlarının oluşturdukları yüzeylerle birlikte, kolon, kiriş, hatıl, lento, perde duvar gibi betonarme yüzeylerin yalıtılarak ısı köprülerinin ortadan kaldırılması ve binaların atmosferik şartlaAnkara Korman Sitesi-2ra karşı korunarak sıcaklık farklılıklarından oluşan genleşme ve büzülme gibi yapı bileşenlerinde meydana gelen fiziksel değişimlerin önlenmesi bakımından en doğru çözüm oluyor. Wooler Premium F 150,TR>15 kPa yüzeye dik çekme dayanımına sahip olup, 30-150 mm arası çeşitli kalınlıklarda üretilebilen bir ürün olarak dikkat çekiyor.

 

Isı, ses ve yangın yalıtımında 3’ü Bir Arada Çözüm: Wooler Taş Yünü

Yapı sektörünün öncü şirketi Eryap’ın uzmanlığının yüksek teknolojiyle birleşmesinden doğan Wooler taş yünü, her aşamada karbon ayak izini azaltmaya yönelik çevresel bakış açısı ile üretilmektedir.

Eryap’ın son ürünü olan Wooler taş yünü, ısı ses ve yangın yalıtımının üçünü birden sağlayarak diğer yalıtım ürünleri arasında fark yaratıyor. Wooler; ısı yalıtımı özelliği sayesinde; ısınma veya soğutma amacı ile harcanan tüketim masraflarında % 50’ye varan enerji tasarrufunun yanı sıra yaşam alanlarındaki konfor ve hijyenik şartları arttırıyor. Wooler taş yünü; ses yalıtımı özelliği sayesinde; kentleşmenin doğal bir sonucu olan gürültünün özellikle hastane, okul, ofis vb. ortamlarda günlük hayatımızda sağlığımızı ve konforumuzu tehdit eden boyutlarını en aza indiriyor. Yangın yalıtımı özelliği ile yangının yapı içinde ve komşu binalara yayılmasını engelleyen Wooler, kişilerin yangın alanından güvenle ayrılmasında yardımcı oluyor.

Translate »