Home Haberler Pakpen, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası’nı Ağırladı

Yapı malzemeleri sektörünün öncü kuruluşlarından Pakpen, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yetkililerini Konya’daki tesislerinde ağırladı. Ziyarette ayrıca Hacettepe Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi öğrencileri de yer aldı.

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası ve üniversitelerden gelen 50 kişilik gruba düzenlenen teknik gezide, ilk etapta Pakpen’in fabrikaları ve ürünleri hakkında genel bilgiler verildi. Ardından Pakpen yöneticileri, konfeksiyon, altyapı boru üretim tesisleri ile tüm ürünlerin sergilendiği Pakpen showroomunu gezen öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Bugüne dek farklı üniversitelerden birçok öğrenciye tesislerinde ev sahipliği yaptıklarını aktaran Pakpen AŞ İnsan Kaynakları Müdürü Ramazan Nugay, “Hem üniversite-sanayi işbirliklerinin artırılması hem de geleceğin profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı yaratması açısından, bu gezilere büyük önem veriyoruz” dedi. Pakpen’in, Konya OSB’de 300 bin metrekarelik bir alanda üretim yaptığını hatırlatan Nugay, şöyle konuştu: “Fabrikalarımızda Avrupa’nın genç teknolojileri ile üretim yapıyoruz. Kalite laboratuvarımızda tüm ürünlerimizin testlerini bizzat gerçekleştiriyoruz. Bu teknolojileri yerinde gözlemlemek ve kalite süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak, öğrencilerin oldukça ilgisini çekiyor. Pakpen’in kapıları, üniversitelilere ve sektör profesyonellerine her zaman açık.”

untitled-1_89

Translate »