Home Haberler Sıfır atık uygulamalarıyla çevre korunurken döngüsel ekonomi de destekleniyor OEDAŞ sıfır atık...

Operasyonlarından kaynaklı atıkları ayrıştıran ve merkez ofislerine sıfır atık yönetim sistemi kuran elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, geçtiğimiz yıl toplam 9,9 ton değerlendirilebilir atığı döngüsel ekonomiye kazandırdı. OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, 18 Mart Küresel Geri Dönüşüm Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 2023 yılında gerçekleştirdikleri sıfır atık uygulamaları sayesinde sera gazı emisyonlarını 41,7 ton azalttıklarını söyledi. OEDAŞ 2030 yılına kadar atıklarını yüzde 50 azaltmayı, 2050 yılında ise sıfırlamayı hedefliyor.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan elektrik dağıtım şirketi Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ) çevre, insan sağlığı ve tüm kaynakların korunması hedefiyle atık yönetimine yönelik yatırımlar gerçekleştiriyor. Operasyonlarından kaynaklı atıkları ayrıştıran ve merkez ofislerinde sıfır atık yönetim sistemi kuran OEDAŞ bu sayede hem çevreyi koruyor, hem de döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor.

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, 18 Mart Küresel Geri Dönüşüm Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, atık yönetimi çalışmaları ve sıfır atık hedefleri hakkında bilgi verdi.

Translate »