Home Haberler Sur Çelik Kapı Sektöre Işık Tutuyor

Sur Çelik Kapı, 2014 yılı satış rakamları üzerinden yaptığı değerlendirme ile oluşturduğu infografik sonuçlarını açıklayarak,  çelik kapı sektöründe bir ilki daha gerçekleştirdi.

Kapı sektYalcin+Pekguzelöründeki yenilik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sur Çelik Kapı, bir ilke daha imza atarak çelik kapı sektörüyle ilgili rapor yayınlayan ilk firma oldu. Sur Çelik Kapı, 2014’ün sektörel değerlendirmesini, hazırladığı infografik üzerinden açıkladı.

Kadınlar Tasarıma, Erkekler Fiyata ve Güvenliğe Bakıyor

Çelik kapı alınırken karar veren kişi konumunda olan kadınlar, kapının teknik özelliklerinden ziyade, gösterişli, şık, evin dekoruna ve dizaynına uyan modelleri tercih ederken, erkekler ürünün teknik özelliklerinin yanında fiyatına ve güvenlik detaylarına önem veriyor. Tüketiciler ilk olarak internet sitesinde ürünlerle ilgili araştırma yaparken, daha sonra ürünleri showroom’da inceliyor. Sur Çelik Kapı Çağrı Merkezi en çok erkekler tarafından aranırken, en çok danıştıkları konular fiyat ve ürün teslimi oldu.

Gözde Modeller; Nobel ve Alya

Satış sıralamasında ve web trafiğinde İzmir, İstanbul ve Ankara başı çekerken, Sur Çelik Kapı’nın modelleri arasında projeler bazında Nobel ve Alya, bayiler bazındaysa Nobel Line ve PRJ -14 tercih edildi. İstanbul, en çok bayilik talebinin geldiği şehir olarak öne çıktı.

Anahtarı Unuttuk Çilingir Çağırdık

7/24 Sertifikalı Çilingir Hizmeti’ne en çok anahtar unutulduğunda ihtiyaç duyulurken, bu hizmeti en çok İstanbul ve İzmir’de yaşayanlar tercih etti. Hırsızlık Garantisi için satın almayı Marmara, İç Anadolu ve Ege Bölgesi’nde yaşayanlar gerçekleştirdi.

Sur Çelik Kapı’nın ihracat yaptığı ülkeler arasında Türkmenistan, Libya, Filistin, Azerbaycan, İran, Fransa, Almanya öne çıkarken bu ülkeleri Suudi Arabistan, Nijerya, Gana, Kanada, Irak, İsviçre, Kıbrıs, Malezya takip etti.

Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, “2014 yılı satış rakamları ve müşteri verileri baz alınarak yaptığımız bu çalışmayı sektörde bu konuda var olan açığı kapatmaya yönelik gerçekleştirdik. Bu tip çalışmalara ilerleyen dönemlerde de ağırlık vererek sektörümüzü aydınlatmaya devam edeceğiz.” dedi.

sur+celik+kapi_logo

Translate »