Home Haberler TRAKYA CAM, ‘CAMDAN YANSIMALAR II’ İLE MİMARİDE İNOVATİF CAM UYGULAMALARINI ANLATTI

Boran_EkinciPlaket_1Ali_Osman_OzturkYesim_HatirliMimaride cam kullanımıyla ilgili son gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan Trakya Cam, bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Camdan Yansımalar II’ başlıklı konferansta, 300’ü aşkın sektör temsilcisini bir araya getirdi. Trakya Cam tarafından Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenen konferansta, ulusal ve uluslararası alanda önemli projelere imza atan uzmanlar deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

 

12.06.2014 Düzcam pazarının lideri Trakya Cam Sanayii A.Ş., geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği ve sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gören ‘Camdan Yansımalar Konferansı’nın bu yıl ikincisini düzenledi. Trakya Cam tarafından 11 Haziran 2014, Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenen ‘Camdan Yansımalar-II Konferansı’nda insanlık tarihinin en eski malzemelerinden biri olan camın mimaride inovatif kullanımı ünlü mimarlar tarafından örneklerle anlatıldı.

Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın ise 6’ncı büyük düzcam üreticisi olan Trakya Cam’ın mimaride cam kullanımıyla ilgili son gelişmeleri paylaşmak amacıyla ünlü mimarları sektör temsilcileriyle bir araya getirdiği konferansta, ulusal ve uluslararası alanda önemli projelere imza atan mimarlar deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Açılış konuşması Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu tarafından yapılan konferansa, Türkiye’nin önde gelen mimarlarından ve Uluslararası Mimar Sinan Ödülü’ne layık görülen Bektaş Mimarlık Kurucusu Cengiz Bektaş, Hatırlı Mimarlık Kurucu Ortağı Yeşim Hatırlı, Boran Ekinci Mimarlık Kurucusu Boran Ekinci ve A Tasarım Mimarlık Kurucusu Ali Osman Öztürk konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta, Bektaş Mimarlık Kurucusu Cengiz Bektaş ‘Mimarca Cam’ başlıklı konuşmasında tasarladıkları yapılardan örneklerle cam kullanımının öneminden bahsetti. Hatırlı Mimarlık Kurucu Ortağı Yeşim Hatırlı ‘Mimarlıkta Cam ve Işık’ başlıklı konuşmasında ışık ve camın mekan algısı üzerindeki etkilerini aktardı. Boran Ekinci Mimarlık Kurucusu Boran Ekinci ise görsel ve fiziksel olarak farklı geçirgenliği olan cam malzemesinin karakterini ve mekândaki işlevini değerlendirdi. TOBB ETÜ Öğrenci Konukevi ve Türk Telekom Genel Müdürlüğü gibi kente dönük geniş cam yüzeyli projelerde imzası olan Ali Osman Öztürk ise projelerde cam malzeme kullanımı ve bu süreçteki deneyimlerini paylaştı.

Konferansta deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Yeşim Hatırlı, Boran Ekinci ve Ali Osman Öztürk’e Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu tarafından birer teşekkür plaketi verildi. Konuşmacılardan Cengiz Bektaş ise plaketini Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik’in el

Translate »