Home Haberler Trakya Cam’ın ‘Enerji Avcıları’ ödüllerini aldı  

ISICAM KONFOR AKADEMİSİ’NDE MİNİKLER HAYALLERİNİ ‘CAM’ İLE RESMETTİ

Trakya Cam’ın enerji tasarrufunun önemini toplumun her kesimine anlatmak amacıyla ‘Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’ kapsamında düzenlediği ‘Enerji Avcıları’ etkinliklerine katılan miniklerden cam füzyon atölyesinde hayallerini cam ile resme dökmeleri istendi.  

 Çeşitli kentlerde düzenlenen ve eğlendirirken camla enerji tasarrufunu öğreten Enerji Avcıları etkinliklerinin İstanbul ayağına katılan miniklerin yaptığı çalışmalar arasında dereceye girenlere ödülleri ise Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu tarafından verildi.

 Türkiye’nin lider düzcam üreticisi olan Trakya Cam, enerji tasarrufu konusunda toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla kurduğu ‘Isıcam Tasarruf Akademisi’ kapsamında çeşitli kentlerde ‘Enerji Avcıları’ etkinlikleri düzenliyor. Hem nihai tüketicilere, hem de yarının tüketicisi olacak çocuklara aktarılacak bilginin büyük önem taşıdığından hareket eden Trakya Cam’ın etkinliklerine katılan minikler cam ile yaptıkları çalışmalarla ödüle layık görüldü.

Çeşitli kentlerde düzenlenen ve eğlendirirken camla enerji tasarrufunu öğreten Enerji Avcıları etkinliklerinin İstanbul ayağına katılan miniklerden cam füzyon atölyesinde hayallerini cam ile resme dökmeleri istendi.

Trakya Cam’ın Enerji Avcıları’nın birbirinden güzel hayallerini yansıttıkları çalışmalar arasında dereceye girenlere Şişecam Topluluğu’nun İstanbul’daki merkezinde gerçekleştirilen bir törenle ödülleri takdim edildi. Yapılan değerlendirmede, birinciliği elde eden Efe Yurtseven dizüstü bilgisayar, ikinci seçilen Ömer Doruk Taçyıldız ile üçüncü olan Deniz Budak ise tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.

‘Enerji Avcısı’ olarak mezun oluyorlar

Trakya Cam’ın etkinliğine katılan minik misafirlere verilen eğitimlerde, “tasarruf nedir, neden ve nasıl yapılır, enerji nedir, dünyamızdaki enerji kaynakları nelerdir, enerji tasarrufu ailemize ve ülkemize ne kazandırır gibi konular ele alınıyor.

Çocuklara ayrıca, “evlerde nasıl enerji tasarrufu yapılacağı, evlerin nasıl ısındığı, evlerdeki ısının nasıl korunabileceği, camın hangi maddelerden yapıldığı, camların evlerdeki önemi, neden yalıtım camlarına ihtiyaç duyulduğu” başlıklı eğitimler veriliyor.

Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nde aldıkları teorik eğitimleri çeşitli deneylerle hayata geçiren minikler, Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nden sertifikalı bir “Enerji Avcısı” olarak mezun oluyor.

 Isicam+Konfor+Akademisi+Logo (1)

Translate »