herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler 2017’de Yalıtımı Olmayan Bina Kalmayacak!

Enerjinin yüzde 34’ünün konutlarda kullanıldığı ülkemizde bu enerjinin yüzde 80’i ısıtma amaçlı tüketiliyor.

Isıtmanın yanı sıra yaz aylarında soğutma amaçlı kullanılan enerji hem doğaya hem de aile bütçesine ciddi zararlar veriyor.

%100 yerli üretimle Türkiye’nin en kaliteli inşaat perlitini (Erper perliti) kullanan Persan Çatı- Cephe- Yalıtım Sistemleri, enerji için yapılan harcamalara dur dedi. Yüksek ısı ve ses yalıtımı sayesinde birçok sektörde kullanılan perlit madenini inşaat sektörüne uyarlayan Persan, binalarda yaşanan enerji israfına son teknoloji Ar-Ge laboratuvarlarında üretilen Termoşap ve Termosıva ürünleriyle son verdi. Firmanın Genel Müdürü Salih ÜRÜN, müteahhit firmalar, mimarlar, mühendisler ve tüketicileri yalıtım ürününün seçimi konusunda dikkatli olmaları yönünde uyardı.

“TSE Standardına bakın”

Ürün seçimi çok önemli. TSE standardında olmayan yapı elemanları zamanla deforme oluyor, yalıtım özelliğini kaybediyor. Bu da tüketiciyi maddi ve manevi zarara uğratıyor. TSE beyanına sahip Termoşap ve Termosıva, su emmeyen yapısıyla zamanla değişmeyen ısı yalıtım performansı gösteren ve uygulama sonrası sorun çıkarmayan ideal ürünlerdir. Bina içinde ise küf ve rutubet oluşumunu engelleyen Termoşap ve Termosıva, böylece binanın bakım ve onarım masraflarını azaltıyor, sağlıklı ve konforlu mekânlar yaratıyor. A1 sınıfına giren, yanmaz özellikteki Termoşap ve Termosıva olası bir yangını engelleyerek zararı minimuma indiriyor. Sigara dumanı, yağ vb. kötü kokuları dışarı atabilen, çevre dostu yapı elemanlarımız sayesinde 2017’de yalıtımı olmayan bina kalmayacak.” diye konuşan Ürün, binanın ömrüne eş değer ömre sahip Termoşap ve Termosıva kullanılan binaların sunduğu avantajlarından bahsetti. Ürün şunları aktardı:

“Hem sıcağa hem soğuğa karşı”

“Termoşap ve Termosıva kullanılan binalarda tüketiciler elektrik ve doğalgaz faturasından yüzde 50 tasarruf edebilir. Bu binalar her yıl ülke ekonomisine ve çevreye katkı sağlar. Sadece sıcağı değil, soğuğu da muhafaza eden Termoşap ve Termosıva binaları yazın serin, kışın sıcak tutar. Birçok avantajı ile müteahhit firmalar, mimarlar, mühendisler ve tüketicilerin öncelikli tercihi haline gelen yapı elemanlarımız sayesinde yalıtımsız bina kalmayacak. ”

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »