herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Akıllı Kapılar İle Yeni Bir Devrim Başlıyor

Kopyalanabilen anahtarlar, kolay açılabilen kapı ya da pencerelerle gerçekleşen hırsızlık olaylarına karşı, teknoloji güvenlik alanında birleşti ve kişiye özel kapı sistemleri geliştirildi.

Yüksek güvenlikli tedbirlerle tasarlanan kapılar, el, ayak ve avuç içi duyarlılıklarına göre açılabilirliliği sağlanıyor. 15’inci MÜSİAD Uluslararası Fuarı, CNR Expo Fuar Merkezi 2. Salonda yapılan törenle kapılarını açtı. Fuarda, teknolojiyi güvenlik alanında en iyi kullanan sektörlerden biri olan çelik kapı ve kapı sistemlerini yaklaşık 40 yıllık tecrübesiyle markalaştıran Tutkunlar Çelik Kapı ve Kapı Sistemleri de kurduğu stantla yerini aldı.

Estetik üretimlerle kapıların artık bir mekanik yapım olmadığını belirten Tutkunlar Çelik Kapı ve Kapı Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ümmet Alaca fuarda özellikle ziyaretçilerin hırsızlık olaylarını engellemek amacıyla tasarlanan kapılara ilgi duyduklarını ve dikkatle incelediklerini belirtti. 38 yıllık sektördeki tecrübelerini iddiaları ile koruduklarını aktaran Alaca, “Kapının bu kadar önemli olduğu bir yapıda biz iddiamızı 38 senedir aldık getirdik ve buraya kadar taşıdık ve devam ettiriyoruz” dedi.

GÖZLE VE AYAKLA AÇILAN KAPILAR

Hırsızlık olaylarına karşı alınan tedbirleri değişen koşullara göre hareket ederek uyguladıklarını, müşteri taleplerine ya da ihtiyaçlar doğrultusunda kişiye özel kapı tasarımının ve üretiminin gerçekleştiğini dile getiren Alaca söz konusu çalışmalarda ilginç kapı açılma uygulamalarının olduğunu açıkladı. Alaca şunları söyledi: “Bugün müşteri isteklerini göz önünde bulundurarak parmakla açılan, gözle açılan, yüzle açılan, hatta ayaklarınızla açılan elleriniz dolu olduğunda ayaklarınızı gösterip açabileceğiniz kapıları da ürettik. Kapı artık tek mekanik ve tek bir aksesuar değil. Kapı günümüzde hayatın vazgeçilmezi. Bu vazgeçilmezin içinde bizim farkında olmamız gerekecek. Bu önemi biz rahat bir tatil yapmak istiyorsa, rahat uyumak istiyorsa, huzurlu olmak istiyorsa iyi bir kapıya ihtiyacı var. İyi kapı istiyorsanız da Tutkunlar Çelikkapı’ya ihtiyacınız var. Dolayısıyla biz bunları bir çerçevede topladık. Tedbirleri günün değişen şartlarına göre sürekli değiştirebiliyoruz. Hırsızlar mutlaka bir yeri kurcalar biz de oraya bir çözüm buluruz. Aldığımız tedbirlerle orası nasıl açılmaz onu sağlıyoruz. Akıllı kapılarda ihtiyaçları ön planda tutuyoruz.”

“ANAHTAR KOPYALANABİLİR AMA AYAK KOPYALANAMAZ”

Kopyalanan anahtar veya farklı teçhizatlarla kapıların açılmasİnı engellediklerini belirten Alaca konuşmasını şu sözler ile sürdürdü: “Hırsızlar çok uzaktan gelmiyor. Anahtar kopyalanabilir ama gözünüz, kulağınız ve ayağınız kopyalanmaz. Güvenliği size özel yaptığımız kapılarla sağladık. Anahtarınızı unutabilir kaybedebilirsiniz ama ayağınızı unutamazsınız.”

 

Translate »