herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Arman Tasarım İmzalı Kent Mobilyaları, Belediye Kent Fuarı’nda…

Arman Tasarım’ın Axanor için tasarladığı kent mobilyaları 27-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Belediye Kent Fuarı’nda tanıtılacak. Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Murat Armağan, fuar kapsamındaki seminer programında yer alacak konuşmasında kentsel tasarımla ilgili deneyimlerini dinleyicilere aktaracak.
 Murat Armagan
Arman Tasarım’ın kentlinin yaşam kalitesini ve konforunu arttırmayı hedefleyerek kamusal alanlar için Axanor firmasıyla işbirliği içinde geliştirdiği kent mobilyaları 27-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Belediye Kent Fuarı’nda yer alacak.
Arman Tasarım’ın estetik görünümleri ve fonksiyonellikleriyle doğa ile tasarımı bir araya getiren kent mobilyası tasarımları, fuarda enerji ve kaynak tüketiminin azaltılması, üretim aşamasında çevre dostu teknolojilerin kullanılması, kullanıcıların doğa ve kentle bütünleşmesi kriterleriyle ön plana çıkacak.
Fuar kapsamında yer alacak seminer programında bir de konuşma yaAXA10121pacak olan Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Murat Armağan, kentsel tasarımla ilgili deneyimlerini izleyicilere aktaracak.
Kent Mobilyalarında Çok Yönlü Kullanım…
Tasarımlarıyla kamusal alanlarda keyifli noktalar meydana getiren Arman Tasarım, sanat ve mimari gibi yaratıcı disiplinlerin birbirlerini beslediği bir alanı tanımlamaya çalışırken, kente kazandırdığı eserlerin fonksiyonel özellikleriyle kamusal alanda fayda sağlamayı hedefliyor. Tasarımların mimari yönleriyle kentliye farklı deneyimler yaşatmayı amaçlayan Arman Tasarım, yapısal strüktürleri analitik bir yaklaşımla geliştiriyor. Tanımlı geometrinin sıklıkla kullanıldığı tasarımlar, çarpıcı ve farklı bir biçim dili taşıyor. Bank, çiçeklik, bisiklet parkı ve aydınlatma gibi pek çok fonksiyonun iç içe kurgulandığı kent mobilyaları, çok yönlü kullanım amacına hizmet ediyor.
Kent mobilyalarının tasarım aşamasından önce bölgenin özelliklerini analiz eden Arman Tasarım, orada yaşayan insanların ürünleri benimseyip smoduler_bank (2)ahip çıkmalarına büyük önem veriyor. Araştırmalarda öncelikle tasarım yapılacak bölgenin mimari algısı ve tarihi mirası inceleniyor. Bölgede yapılan araştırmaların ve çekilen fotoğrafların ardından, kentin dokusuna uygun tasarımlar üretmek üzere çalışmalar başlatılıyor.
Kent mobilyalarının doğru yerlerde kullanılmasının önemine vurgu yapan Arman Tasarım, mobilyaların doğru aydınlatılması konusuna da dikkat çekiyor. Günümüzde şehirlerin 24 saat yaşıyor olması ve kamusal alanların gece-gündüz devam eden canlılığı nedeniyle kent mobilyalarının doğru açılardan aydınlatılması gerektiğine inanan Arman Tasarım, bu konuda da yaratıcı fikirler ortaya koyuyor.
Translate »