Home Haberler Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları 4-7 Mart’ta Tüyap Fuar ve Kongre...

Geçtiğimiz yıl 117 ülkeden 12.376’sı uluslararası olmak üzere 68.440 ziyaretçiye ev sahipliği yapan, sektörünün en büyük ve prestijli tedarik merkezi Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları 4-7 Mart 2020 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yeniden ziyaretçileri ile buluşuyor.

6-9 Mart 2019 tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşup sektörün yeni pazarlara erişimine bir kez daha önemli ölçüde katkı sağlayan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları; 24 ülkeden 614 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açıp, 117 ülkeden,  12.376’sı uluslararası ziyaretçi olmak üzere 68.440 sektör profesyoneline ev sahipliği yaptı.

 

Bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında uluslararası ziyaretçi sayısında %23 oranında artış yakalayan fuarlar, uluslararası ziyaretçi sayısı, niteliği ve çeşitliliği ile her geçen yıl biraz daha küresel bir çehreye bürünerek alanında dünyanın en büyüğü olma konusundaki hedefine daha da yaklaştığını kanıtlar nitelikteydi. Sektörün ihracat ile ilgili beklentilerini karşılama anlamında büyük önem taşıyan uluslararası ziyaretçilerin sayısındaki önemli orandaki artış katılımcıların yüzünü güldürürken;  Güney Amerika, Sahra Altı Afrika, Doğu Asya, Batı Avrupa gibi bölgelerden gelen ziyaretçi sayısının ayrıca artması da fuarların bölgesel bir etkinlik olmaktan çıkıp küreselleşme yolunda her geçen yıl daha fazla yol kat ettiğinin göstergesi durumundaydı.

2019 yılında gerek katılımcılardan gerekse ziyaretçilerden son derece olumlu dönüşler  alan fuarların, 2020 yılında elde ettiği  başarıyı daha ileri götürmesi adına çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.  Fuar ile ilgili tanıtım çalışmaları sürdürülürken hem temelde fuarın bilinirliğinin yüksek seviyede olduğu Balkanlar, Kuzey Afrika, Ortadoğu gibi bölgelerde tanıtım çalışmaları sürdürülürken hem de katılımcılarımızın yeni pazarlara erişimini sağlamak amacıyla Orta Avrupa, Batı-Orta Asya, Batı Avrupa gibi bölgelerde de çalışmalar arttırılarak devam ediyor. Bu amaçla bir yandan sektörel yayınlara ilan verilmesi, ilgili sivil toplum kuruluşları ile iletişime geçilmesi, fuar ziyaretleri gibi faaliyetler gerçekleştirilirken öte yandan da dijital pazarlama araçları ve sosyal medyadaki mecralar olabildiğince etkin bir şekilde kullanılıyor. Bu sayede katılımcıların ulaşmayı amaçladığı ziyaretçi profiline temas edilebilecek tüm kanallara en etkin şekilde nüfuz edilmiş olunuyor.

 

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları bu yıl da 4-7 Mart 2019 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektörün öncü dernekleri PÜKAB, PÜKAD ve GALSİAD işbirliği ile bir kez daha ziyaretçileri ile buluşacak. Fuarların sektörle olan güç birliği ve dayanışmasının her geçen yıl her iki tarafa da güç kattığı göz önünde bulundurulduğunda 2020 fuarlarının önceki yıllardan da verimli geçeceği rahatlıkla öngörülebilir durumda. Tüm sektör paydaşları ile 4-7 Mart 2020’de buluşmak dileğiyle.

 

Translate »