Home Haberler DHL, hızla artan ticaret hacmi ışığında “Yük Kapasitesi Yönetim Programı”nı başlattı.

Dünyada ihracatlar ve yük hacimleri arttıkça taşıyıcı firmaların maliyet oranları da tırmanmaktadır.DHL Global Forwarding, müşterileri için güvenilir bir hizmet sağlamak adına yük kapasitelerini sabitlemektedir.Talepteki artış ile ilgili ortaya çıkan bu fırsat, Asya Pasifik ticaretini arttırmaya yöneliktir.

DHL bünyesinde yer alan hava ve deniz taşımacılığı uzmanı DHL Global Forwarding, zorlu piyasa koşullarında müşterilerini desteklemek amacıyla tasarladığı “Yük Kapasitesi Yönetim Programı” ile, küresel ticaret büyümesine yanıt veriyor. Bu sistem, Asya Pasifik gibi dünyanın en hareketli ticaret yollarında, uzun vadeli kapasitenin sağlanmasını içermektedir.

DHL Global Forwarding CEO’su Roger Crook konuyla ilgili olarak; “Küresel ticaretin hızlanmasıyla, DHL, özellikle Asya Pasifik’teki pek çok ticaret yolu üzerindeki müşteri hacminde artış görmektedir. Kapasitenin daraldığı ve talebin arttığı bu senaryoda, fiyatlar üzerinde yukarı yönlü baskı neredeyse kaçınılmazdır. DHL’in kapasite programı ise, artan bu talebe karşı tüm sanayi sektörlerindeki müşterilerinin önemli nakliye ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir” şeklinde konuştu.

Son veriler dünya genelinde global ihracatın artmakta olduğunu göstermektedir. IHS’ye göre, ihracat 2013 ile karşılaştırıldığında 2014 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 4,4 oranında yükselmiştir. Asya Pasifik de diğer bölgelerle karşılaştırıldığında en belirgin ticaret gelişmesini gösteren bölgedir. Asya’nın gelişmekte olan piyasalar arasındaki ticaret faaliyeti, 2014 yılının ilk çeyreğindeki düşük oranlı büyüme durumundan sonra toparlanmış ve o zamandan beri yükseliş eğiliminde olmuştur.

Asya Pasifik’te hava taşımacılığı yapan firmalar, 2013 ile Temmuz 2014 arasındaki dönem karşılaştırıldığında, Yük-Ton-Kilometre (FTK) açısından 7,1 oranında artış kaydetmişlerdir. HSBC’nin PMI İmalat Sanayi Raporu, Çin, Hindistan, Kore ve Tayvan’da bu sektörün Ağustos ayında genişletildiğini ve ayrıca Tayvan’ın bu anlamda Nisan 2011 tarihinden beri güçlü iyileşme sinyalleri verdiğini göstermektedir.

DHL Global Forwarding EMEA CEO’su Rajeev Singh-Molares de yük kapasiteleri ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında, “Biz de EMEA* bölgesinde yük kapasiteleri için müşteri taleplerinin istikrarlı bir artış gösterdiğini fark ettik. Yükselen hacimlerin kapasite eksiklikleri ve artan maliyetler ile karşılaşıldığı değişen piyasa koşullarında kaliteli hizmet sunmaya devam ederken, müşterilerimizi ticaretlerini gerçekleştirirken desteklemek için de iyi bir konumda olduğumuzu söylemek isteriz” şeklinde konuştu.dhl-logo-quadrat

Translate »