herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Dünya Devi Ideal Standard ile Ece Holding Ortaklığı

Yapı sektörünün lider firması ECE Holding ile 200 yıllık köklü bir geçmişe sahip dünyanın lider banyo ürünleri firması Ideal Standard International, süregelen iş birliklerini bir adım daha ileriye taşıyarak, Türkiye faaliyetlerini Ideal Standard Yapı Malzemeleri A.Ş. adı altında ortaklığa dönüştürdü.

Yapı sektörüne ivme kazandıracak bu önemli ortaklığa, ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ile Ideal Standard International CFO ve CAO’su Gary Cleaver’in ev sahipliğinde yapılan imza töreni ile start verildi. Ideal Standard ürünlerinin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs pazarında satış ve dağıtımını üstlenecek yeni şirkette ortaklık yapısı %50 ECE Holding, %50 Ideal Standard International olarak belirlendi. Dünyanın önde gelen banyo ürünleri markalarından Ideal Standard ve Jado’nun Türkiye’deki tüm faaliyetleri yeni kurulan bu şirket tarafından yürütülecek. Ideal Standard Yapı Malzemeleri A.Ş., Ideal Standard Türkiye adıyla faaliyetlerini yürütecek. Ideal Standard Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevini Erdem Çenesiz yürütecek.

Bu Ortaklık Geleceğe YatırımIdeal+Standard+1

İlk olarak 2005 yılında Ideal Standard markasına fason üretim yapan, daha sonra 2007 yılında markayı,”tek yetkili dağıtıcı” olarak Türk pazarı ile tanıştıran ECE, bu stratejik ortaklık ile ticari birlikteliğini bir adım daha ileriye götürmüş oldu. 30’dan fazla ülkede 10 binden fazla kişinin istihdam edildiği çok uluslu dev şirketle yapılan bu iş birliğine dair, 3 ve 5 yıllık kısa ve uzun vadeli planlar hazırlandı ve hedefler belirlendi. Dünyanın hemen hemen her yerinde ürünleri büyük ilgi gören ve birçok Avrupa Birliği ülkesinde pazar lideri konumunda olan Ideal Standard International, bu işbirliği sonrasında uzun vadede Türkiye’de üretim konusunda ciddi yatırımlar için kapı açıyor. Bu sayede sektöre istihdam konusunda da katma değer sağlanacak.

100’den Fazla Mağaza, %22 Pazar Payı

Türkiye’deki mağazalaşma çalışmalarına da ağırlık verecek olan Ideal Standard Yapı Malzemeleri A.Ş; şu an Türkiye’de 65 adet olan satış noktasını 5 yıl sonunda 100’ün üstüne çıkarmayı hedefliyor. Bu ortaklık ile birlikte Luxury ve Grand Luxury segment ürün gruplarının toplamında %22 pazar payı hedefleniyor.

Türkiye’de İddialıyız

Ideal Standard International Holdings CFO ve CAO’su Gary Cleaver; ECE ile yaptıkları işbirliği sayesinde Türkiye pazarını çok yaErdem+Cenesizkından takip ettiklerini, bu pazarı önemsediklerini ve yatırım yapmak için hiç tereddüt etmediklerini belirtti. Ortaklık için karşılıklı güvenin önemine değinen Cleaver, “Dünyanın birçok ülkesinde pazar lideriyiz, Türkiye pazarında da bir süredir yer alıyoruz ve bu pazarın dinamiği bizi çok heyecanlandırıyor. Bu ortaklık anlaşması da Türkiye’deki iddiamızı ortaya koyuyor. Evet pazarda birçok yerli ve yabancı, üstelik çok başarılı marka var. Türkiye’deki banyo pazarında yıllık büyüme oranı tahmini %5. Bu durum, kentsel dönüşüm yasası ve güçlü markaların bulunduğu bu canlı rekabet ortamı bizim heyecanımızı artıran en önemli unsurlar. Artık daha agresif ve dikkat çekici bir duruşumuz olacak. Şuan Türkiye pazarı için, ticari ilişkilerimizi mümkün olan en güçlü noktaya taşıdığımıza inanıyoruz. Bunun artarak ve daha da güçlenerek devamı gelecek.

Bizce rakamsal hedeflerden en önemlisi gelecek planlarımız ve başarı kriterlerimiz. Bunlar; müşteri hizmetlerinde Türkiye’nin en iyisi olmak, dünyadaki tüm pazarlarda liderlik ettiğimiz inovasyon odaklı ürünlerle Türk tüketicilerini de tanıştırmak ve markamızın bilinirlik ve beğeni oranını artırarak Türkiye’deki değerini yükseltmek. Hedefler giderek büyüyor. 6 yıl önce Türkiye’ye geldiğimizde 5 yıl için hedefimiz; en üst segmentte %20 ve lüks segmentte %25 gibi pazar payına ulaşmak demiştik. Şimdiyse Türkiye’de banyo çözümlerinde lüks tüketimin lider markası olacağız diyoruz. Pazarda hızlı ve sağlam büyümek, fırsatları yakalamak ve boşluğu doldurmak üzere hareket edeceğiz. Bu amaçla daha büyük projelere yani prestijli konut projelerine, otellere ve benzer büyük yapılara öncelik vereceğiz” dedi.

5 Yıl Sonra 100 Milyon TL Ciro

Ideal Standard Türkiye Başkanı ve CEO’su Erdem Çenesiz, davetteki açılış konuşmasına teşekkür ederek ve gurur duyduklarını belirterek başladı. Türkiye gibi genç ve gelecek vaad eden bir pazarda Ideal Standard gibi bir dünya markasının, güçlü bir yerel ortakla hareket etmek adına bizi seçmesinden dolayı ülkem ve sektörümüz adına son derece mutlu oldum” diyen Çenesiz; “Ideal Standard 200 yıllık geçmişe sahip, sektöre yön veren trendleri belirleyen, teknoloji üreten bir firma. Biz sadece ticari işbirliği yapmıyoruz. Bu markanın deneyimlerini, bilgi birikimini, profesyonel yönetim şeklini de öğreniyor ve ülkemize taşıyoruz. O nedenle sektörümüz adına bu ortaklığı daha fazla önemsiyorum. Ortaklık 5 yıl sonrası için75 milyon TL ciro hedefi ile kuruldu, ancak ben bu şirketin CEO’su olarak 100 milyon TL ciroya 5. yılda ulaşmayı hedef edindim ve buna inanıyorum. Arkamızda Türkiye’de ECE, birçok Avrupa ülkesinde ise Ideal Standard International’ın üretim gücü var. İnanıyorum ki; büyüyen ülkemizle birlikte bu ortaklık da beklentinin üzerinde başarılı olacak ve sizlerle tekrar bir ilki paylaşmak üzere yeniden bir araya geleceğiz. Ve bu kez Türkiye’de büyük çaplı bir üretim, Ar-Ge ve teknoloji üssüne ait yatırımın temellerini birlikte atacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Banyo Ürünlerinde Uluslararası Markalar Arasında En GenişÜrün Yelpazesine Sahip Marka IdealStandard

Ideal Standard; banyo ve mutfak armatürlerinden vitrifiye seramik ürünlerine, duş sistemlerinden gömme rezervuar sistemlerine, banyo mobilyasından akrilik ürünlere kadar tüm banyo ekipmanlarında hizmet veren, tek marka ile banyodaki tüm üst segment ihtiyaçları karşılayan uluslararası marka olma özelliğini taşıyor.

İmza seremonisi öncesinde son olarak söz alan Ideal Standard International Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı Jordi Cazorla; Ideal Standard’ın tasarım ve teknoloji gücünden söz etti. Sürdürülebilirlik konusunda dünya çapında hayata geçirdikleri projelerden söz eden Cazorla, “Herkesin fonksiyonel, erişebilir aynı zamanda da güzel bir banyoyu hak ettiğine inanıyoruz. Bu denklemi mekan, ihtiyaçlar ve bütçe üzerinden en doğru şekilde çözmeye odaklandık. Belirlediğimiz idealler ve bunlara göre de karşıladığımız standartlar var. Gücümüz de adımıza verdiğimiz bu anlamdan geliyor. İnsanlar banyoda su ile uğraşırken biz onlar için devrim yarattık. Bataryalardaki seramik kartuşu ve sektörde Rimless olarak adlandırılan kanalsız klozetin mucidi Ideal Standard’dır. Bu devrimsel yenilikleri sektöre biz kazandırdık. Ideal’in dünyada 7 mükemmelik ofisi bulunuyor ve bu ofislerde 140 mühendis çalışıyor. Yeşil üretim ve çevreci çalışmalar konusunda dünya çapında takip ettiğimiz ciddi çalışmalarımız var. Bu çalışmalara Türkiye’de de hız vereceğiz. Tüm dünyada olduğu gibi su tüketimi Türkiye gibi zengin doğal kaynaklara sahip olan bir coğrafya için de artık son derece önemli. Kaynaklarımız azalıyor. Ürünlerimizin tümü çevreye saygılı, insanı düşünen ve yaşamı koruyan ürünler. Bilinçlenen üretim ve dağıtım zihniyeti ile birlikte tüketicilerimizi de bu konuda daha dikkatli olmaya çağırıyoruz” dedi.holding+logo+son-01

 

Translate »