Home Köşe Yazıları Yeşil Sayfa ACO STORMBRIXX Esnek ve Çevreci Bir Yağmur Suyu Yönetim Sistemi ile Su...

ACO STORMBRIXX Esnek ve Çevreci Bir Yağmur Suyu Yönetim Sistemi ile Su Baskınlarına Son

 

ACO StormBrixx, benzersiz ve patentli bir yağmur suyu yönetim sistemidir.

 

Yüzeydekimagesi yağmur sularının süzülmesi ve depolanması amacıyla tasarlanmış olan sistem, esnek yapısı sayesinde tüm yapısal ihtiyaçlarda bağımsız bir çözüm olarak ya da entegre bir sistemin parçası olarak kullanılabilir.  ACO StormBrixx in suyu zayıflatarak kontrollü bir şekilde toprağa geri veren özelliği sayesinde son yıllarda sayısı artan ani su baskınlarının da önüne geçilebilir. ACO StormBrixx’in bir diğer özelliği de beton ile kaplanmış şehirlerimizde altta kalan toprağın su ihtiyacını karşılamasıdır. Bu özelliği sayesinde doğaya duyarlı yaşam alanları yaratılmasına katkı sağlar.

ACO StormBrixx, geri dönüştürülmüş ve çok çeşitli şekillerde monte edilebilen polipropilen malzemeden imal edilmiş olup özel tasarımı ile %95’ e varan bir boşluk oranı sağlar ki, bu da inşaat alanında yapılması gerekli kazı ve yeniden doldurma işlerini en aza indirilmesine yardımcı olur.

Tüm bunlara ek olarak, ACO StormBrixx iç içe geçen panews-1c50d3a657ddd6e32090rçalar ile taşınma esnasında çok düşük bir hacme ihtiyaç duyar ve nakliye maliyetlerinde ciddi bir avantaj sağlar. Bu kapsamda standart bir tırda 88 palet üzerinde 300 m3’ lük bir kurulu hacim yaratacak StormBrixx taşımak mümkün olmaktadır. Böylece sadece lojistik maliyetleri değil, gereksiz nakliyeler nedeniyle artan karbondioksit emisyonu azaltılabilmektedir. Her biri yaklaşık 10 kg olan StormBrixx modülleri, şantiye ortamında ürünün kolayca taşınmasına ve montajının yapılmasına imkân tanımaktadır.

 

Translate »