herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler FAWORİ BOYA BOSNA İÇİN SEFERBER OLDU

BEYOĞLU BELEDİYESİ VE FAWORİ BOYA, BOSNA HERSEK’İN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDİYOR

 Fawori Boya, Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sonrasında Beyoğlu Belediyesi’nin hayata geçirdiği yardım kampanyasına boya desteği verdi.

Fawori Boya, Bosna Hersek’in 70 bin nüfuslu Prijedor şehrinde, Sena nehrinin taşmasıyla son yılların en büyük sel felaketinin yaşandığı Bosna Hersek’teki afetzedelerin zarar gören yaşam alanlarını renklendirdi.

Başbakanlık Genelgesiyle Seferber Olundu

Başbakanlık genelgesi doğrultusunda Beyoğlu Belediyesi Prijedor şehrine destek olma kararı aldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın direktifleri ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Koca Prijedor Belediye Başkanı Marko Povic ile birlikte durum tespiti gerçekleştirildi. Yapılacak insani yardımların nitelik ve niceliğinin belirlenmesinin ardından Fawori Boya, zarar gören yaşam alanları için seferber oldu.

Sena nehrinin taşmasıyla yaşanan sel felaketi sonucunda 4900 bina, 70 adet irili ufaklı atölye ve üretim tesisi, 3000 hektar arazi etkilendi, 5000 adet hayvan da telef oldu. Sel felaketi sonucu toplamda 20 milyon Euro kayıp yaşandı.

NMJ

 

Translate »