Home Haberler FORM’DAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ YÜKSEK İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

İklimlendirme sektörünün öncülerinden Form Şirketler Grubu, 55 yıllık tecrübesi ve yabancı iş ortaklıklarının gücüyle farklı sektörlerden kurumsal yapılara verimli iklimlendirme çözümleri sunuyor. Form’un iştiraklerinden Form MHI Klima Sistemleri ve Form Endüstri Ürünleri yenilikçi, çevreci ve enerji verimliliği yüksek iklimlendirme ürünleriyle yapılara değer katıyor.

 

Lotus İş Merkezi’nin İklimlendirmesi Form’a Emanet

Form Şirketler Grubu ve Japon teknoloji devi Mitsubishi Heavy Industries’in 2019 senesinde yaptığı anlaşma ile kurulan Form MHI Klima Sistemleri, Lotus İş Merkezi’nin iklimlendirme ve havalandırma ihtiyaçlarını Mitsubishi Heavy marka klima sistemleri ile karşılıyor. Bursa Nilüfer’de İzmir Otoyolu üzerine inşa edilen iş merkezine, Mitsubishi Heavy VRF sistemler entegre edildi. 190 ofis ve 16 mağazadan oluşan, akıllı bina alt yapısıyla tasarlanan projede tüm ofis ve mağazaların aydınlatma, iklimlendirme ve havalandırma fonksiyonları uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Projenin iklimlendirme sistemleri yüksek enerji verimliliği ve esnek kullanıma imkan veren Japon Mitsubishi Heavy VRF sistemlerinden oluşuyor. İş merkezinde kullanılan ısı geri kazanımlı hava soğutmalı VRF sistemleri, toplam 3.020 kW kapasiteye sahip olup 722 adet gizli tavan tipi iç üniteden oluşuyor.

Form’dan LM Windpower Fabrikasına Çevreci ve Enerji Verimliliği Yüksek İklimlendirme  Çözümleri

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form, 55 yıldır çevre dostu ve enerji verimliliği yüksek ürünleri ile iş ortaklarına kaliteli hizmet sağlamayı sürdürüyor. Form Endüstri Ürünleri’nin uzun yıllardır Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olduğu Clivet markalı Su Soğutma Grupları, Danimarka’lı LM WINDPOWER’ın Bergama’daki rüzgar türbini üreten fabrikasının tercihi oldu. Üretim alanlarındaki konforu arttırmanın yanı sıra proses ısıtma ve soğutma amacıyla toplam kapasitesi 3600 kW’yi bulan 6 adet Clivet soğutma grubu tesise entegre edildi. Projede kullanılan Clivet Su Soğutma Grupları’nda, -10 C°’ye kadar tam kapasitede ısıtma özelliği bulunuyor.

Translate »