Home Haberler İnşaat ve Mimarinin Geleceğine Yön Verecek Teknolojiler

 

  • “Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu” Bilkom’un sponsorluğunda bu yıl üçüncü kez düzenlenen “İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri”, yerli ve yabancı konuşmacıların katılımı ile Şişli Radison Blu Hotel’de gerçekleştirildi.
  • Yapı Bilgi Sistemi (BIM) teknolojilerindeki son dönem gelişmelerin yanı sıra inşaat sektörü ve mimari çalışmalardaki başarılı uygulamaların masaya yatırıldığı etkinliğe birçok sektör temsilcisi katılım gösterdi.

İnşaat mimarlık sektöründeki teknolojik gelişmelerin enine boyuna tartışıldığı “3. İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri”, Radison Blu Hotel Şişli’de Türkiye’nin dijital yaşam koçu Bilkom sponsorluğunda gerçekleştirildi. Bu yıl İnşaat Projelerinde Düşük Risk, Verimli Süre Yönetimi ve Yüksek Kar” başlığıyla düzenlenen etkinlikte, artan rekabet ile deGabor+Gulyas+7507ğişimin süreklilik kazandığı inşaat sektöründe ileri teknoloji çözümlerinin zaman ve maliyet açısından sağladığı faydalara dikkat çekildi.

Teknolojiler sektöre ivme katıyor

İnşaat projelerinin farklı süreçlerinde, işverenden mimara, yatırımcıdan tedarikçiye tüm taraflara hizmet eden teknolojilerin yaygınlaşmasına bağlı olarak koordinasyonu güçlendirerek hata maliyetlerini düşüren sistemlerin sektörün gelişiminde yarattığı ivmeye dikkat çeken seminer, infoTRON İş Geliştirme Direktörü Aydın Özçekiç tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı.

Özçekiç’in konuşmasının hemen ardından “İleri Teknolojinin Dünyadaki Uygulamaları” başlıklı bir sunum yapmak üzere kürsüye çıkan Slim BIM Genel Müdürü Gábor Gulyás, model-tabanlı çözümlerin mimari, inşaat ve yapı sektörünün iş yapış biçimlerini son 30 yılda nasıl etkilediğini anlattı ve bu alanda doğru bilinen yanlışları masaya yatırdı.

Etkinlikte ayrıca infoTRON tarafından “İnşaatta 3+2 Boyut” ve “İnşaat Sektöründe Değişim” başlıklı sunumlar gerçekleştirilirken, PY Uluslararası Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Doğançay da “BIM Odaklı Yeni Nesil Proje Yönetimi” başlıklı sunumuyla kürsüde yer aldı.

 Yeni+Logo+Bilkom

Translate »