Home Haberler ISICAM KONFOR TASARRUF AKADEMİSİ CAMLA TASARRUFU ÖĞRETİYOR

IEnerji_Avcilari_3sıcam Konfor Tasarruf Akademisi ‘Enerji Avcıları’ Yetiştiriyor

 Enerjide yurtdışına bağımlı olan ülkemizde bireysel tasarrufu toplumsal kazanca dönüştürmeyi hedefleyen Trakya Cam’ın enerji tasarrufunun önemini toplumun her kesimine anlatmak amacıyla kurduğu ‘Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’ çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında, 8 ildeki alışveriş merkezlerinde çocukların aileleriyle birlikte eğlenirken öğreneceği etkinlikler düzenleniyor. İlki İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi’ndegerçekleştirilen etkinlikler kapsamında miniklere teorik ve pratik eğlenceli eğitimlerle enerji tasarrufu, binalardaki enerji tasarrufunda camın önemi aktarılıyor.

Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın ise 6’ncı büyük düzcam üreticisi olan Trakya Cam Sanayii A.Ş., enerji tasarrufu konusunda toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla kurduğu ‘Isıcam Tasarruf Akademisi’ çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Çevrenin korunması ve temiz bir dünya için mevcut enerjinin verimli kullanılmasının önemine dikkat çeken Trakya Cam, büyük oranda enerji ithalatçısı olan ülkemizde bireysel tasarrufu toplumsal kazanca dönüştürmeyi amaçlıyor.

Trakya Cam’ın verdiği bilgilere göre; Türkiye’de kullanılan toplam enerjinin üçte biri binalarda tüketiliyor. Binalardaki ısı kayıplarının yüzde 30’u ise pencerelerden kaynaklanıyor. Enerji tasarrufu sağlamayan camlar nedeniyle meydana gelen enerji kaybının ülke ekonomisine maliyeti ise yılda 2,5 milyar doları buluyor. Bu durum enerji tasarrufu açısından camın önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Trakya Cam, tasarruf bilincinin artırılmasıyla sadece aile bütçesine değil, ülke ekonomisine de önemli katkı sağlanmasını hedefliyor.

Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi eğlendirirken öğretiyor

 Enerji_Avcilari_2Cam ile enerji tasarruf bilincinin toplumun her kesimine yerleşmesi için, hem nihai tüketicilere, hem de yarının tüketicisi olacak çocuklara aktarılacak bilginin büyük önem taşıdığından hareketle, eğlendirirken öğreten Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’ni kuran Trakya Cam, Eylül-Kasım 2014 döneminde, 8 ildeki alışveriş merkezlerinde çeşitli etkinlikler düzenliyor.Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi kapsamında, ailelerle birlikte çocuklara yönelik birbirinden farklı eğlenceli aktivitelerin yer aldığı etkinliklerin ilki ise 13-14 Eylül tarihlerinde İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi. Diğer etkinlikler sırasıyla İstanbul’da 20-21 Eylül İstanbul Akasya ‘da, 27-28 Eylül Kocaeli N City’de, 11-12 Ekim İzmir Agora’da, 25-26 Ekim Antalya 5M Migros/Terracity’de, 1-2 Kasım Gaziantep Sanko Park’ta, 8-9 Kasım Malatya Park’ta, 15-16 Kasım Diyarbakır Ceylan  Park’ta ve 22-23 Kasım Ankara Cepa AVM’de gerçekleştirilecek.

Akademiden ‘Enerji Avcısı’ olarak mezun oluyorlarEnerji_Avcilari_5

 Trakya Cam’ın etkinliğine katılan minik misafirlere verilen eğitimlerde “tasarruf nedir, neden ve nasıl yapılır, enerji nedir, dünyamızdaki enerji kaynakları nelerdir, enerji tasarrufu ülkemize ve ailemize ve bize ne kazandırır, evimizde nasıl enerji tasarrufu yaparız, evimizi nasıl ısıtıyoruz, evimizdeki ısıyı nasıl koruruz, cam nedir, hangi maddeden yapılır, camların evimizdeki önemi nedir, neden yalıtım camlarına ihtiyaç duyulmuştur” gibi başlıklar altında çeşitli konular işleniyor.
Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nde aldıkları teorik eğitim sonucunda öğrendiklerini çeşitli deneylerle hayata geçirip test ediyorlar. Eğitimi tamamlayan minikler, Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nden aldıkları sertifikalarla birer Enerji Avcısı olarak mezun oluyorlar.

Enerji_Avcilari_7Ailelere ise ‘Isı Tüneli Testi’

Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nde minikler enerji tasarrufu konusunda verilen teorik ve pratik eğitimle eğlenceli vakit geçirirken, aileler ise etkinlik süresince bekleme alanında dinlenerek, ‘Isıcam Konfor Isı Tüneli’nde test yapma fırsatı yakalıyor. Isıcam Konfor test tüneli ile Isıcam Konfor etkisini birebir fark etmek mümkün oluyor. Akademi tüm AVM ziyaretçilerine açık olarak tanıtımlarına devam ediyor.

Isicam Konfor Akademisi Logo

Translate »