herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler İzocam, Tekiz Taş Yünü Panelleriyle Yangın Dayanımı Sertifikası Aldı

Yangın güvenliği konusunda çalışmalar yürüten ve olası yangınlara karşı ürünlerini geliştiren İzocam, Tekiz taş yünlü panel ile ‘EI60 ve E120 Yangın Dayanımı’ sertifikası aldı.

Yangın yalıtımının önemini her fırsatta vurgulayan ve taş yünlü panel uygulamalarındaki tecrübeleriyle sektöre yön veren İzocam, Tekiz taş yünü panel ile Yangın Dayanımı sertifikası almaya hak kazandı. ERA Yönetim Test ve Belgelendirme Hizmetleri tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda İzocam Tekiz Taş yünü Yalıtımlı Panel, bütünlük ve yalıtım kriterlerinde 60 dakika yangın dayanımlı (EI60) ve bütünlük kriterleri ile (E120) yangın dayanımlı panel sertifikasının sahibi oldu.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’e uygun şekilde binalar inşa edilmesine yönelik desteklerini sürdüren İzocam, yalıtımın doğru malzeme seçilerek yapılması ve gerektiği gibi uygulanması konularına her fırsatta değiniyor. İzocam, can ve mal güvenliği sağlanarak kayıpların en aza indirilmesi için birbirine uyumlu malzemelerin kullanılması gerekliliğini de vurguluyor. Yangın yalıtımı için en uygun ürünler olarak Camyünü ve Taş yünü öne çıkıyor.

İzocam Tekiz Tesisleri’nde ürettiği mineral yünlü panellerle yüksek yangın yalıtımı sağlıyor. Türk Standartları Endüstrisi (TSE) kriterlerine uygun üretilen paneller, kesintisiz üretimi sayesinde yapıların çatı ve cephelerine kolaylıkla uygulanabiliyor. Panellerde metal dış kabuk ve yalıtım dolgu olarak kullanılan “A1” yanmazlık sınıfındaki mineral yün tabakası sayesinde yangına dayanıklı kompozit bir sistem elde ediliyor.

Çevreye zarar veren madde içermeyen panellerde yer alan mineral yün dolgu, yüksek yangın dayanımı, ses ve ısı yalıtımı için etkili çözümler sunuyor. Mineral yün yalıtımlı çatı ve cephe panelleri her iki yüzü sac kaplı olarak üretiliyor.1213372492013izocam LOGO

Translate »