Home Haberler Kale Grubu’ndan 5 Yılda 420 Milyon TL Yatırım Sözü

Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim markalarını bünyesinde barındıran Kale Grubu’nun, ‘58’nci Kuruluş Yıldönümü’ ve ‘Seramik Bayramı’ törenlerle kutlandı. Grubun doğduğu top raklara yaptığı yatırımların tutarının 1,5 milyar dolara ulaştığını söyleyen Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, önümüzdeki 5 yılda 420 milyon Türk lirası tutarında yeni yatırım planladıklarını kaydetti.

Drş. İbrahim Bodur’un, 27 Temmuz 1957 tarihinde temellerini attığı Kale Grubu’nun ‘58’nci Kuruluş Yıldönümü’ ve ‘Seramik Bayramı’ kutlamaları, Kaleseramik Fabrikaları’nın kurulu bulunduğu Çanakkale’nin Çan ilçesinde, 26-27 Temmuz 2015 tarihlerinde yapıldı. Düzenlenen törende konuşan Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, “Bundan tam 58 yıl önce, o günlerde henüz 24 yaşında olan bir genç, yüreğinde böylesine büyük bir sevdayla yola çıktı. Bu toprakların geleceğine inanan insanların, siz çok değerli hemşerilerinin küçük birikimlerini de bir araya getirerek, hayvan pazarının bulunduğu bu yerde Kale Grubu’nun fabrika kurdu. Bu fabrika için ilk etapta 100 milyon liralık bir yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yılda 420 milyon lira daha yatırım yapmayı planlıyoruz. Biz Çanakkale’nin evlatlarıyız. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde titiz bir çalışmanın ve uluslararası bir ekibin imzasını taşıyan ‘Çanakkale’nin Evlatları/Sons of Gallipoli’ adlı interaktif bir belgeseli aynı anda tüm dünya ile buluşturduk.” dedi.

30603484
1 Yılda Birçok Ödül Aldı
Okyay, Kale Grubu şirketlerinden Kaleseramik’in ‘Isı Geri Kazanım Projesi’ ile ‘Enerji Verimliliği Uygulama Kategorisi’nde birincilik; düşük su tüketiminde öncü olan klozeti Kale Aquasmart ile ‘Çevre Dostu Uygulama Kategorisi’nde ikincilik; Nem Kontrollü Karo Projesi ile ‘İnovatif Çevre Dostu Ürün Kategorisi’nde ikincilik aldığını söyledi. Sadece püskürtmeli kurutuculara yapılan yatırım ile yılda 1,2 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlayan Kaleseramik’in, bu sayede 8 bin 706 ağaçlık ve 2 bin 902 ton CO2’lik bir çevresel katkı sağladığını da hatırlattı. Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Okyay, Kaleseramik’in ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği ‘2015 Verimlilik Proje Ödülleri’nde üçüncülüğe layık görüldüğünü, Kalebodur’un Türkiye’nin en prestijli tasarım ve inovasyon organizasyonlarından ‘Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde, ‘Hexagon’ serisi ile ‘İyi Tasarım Ödülü’nün sahibi olduğunu, İtalya’da düzenlenen uluslararası tasarım yarışması ‘A’ Design Award 2015’e ‘Banyo Ürünleri’ kategorisinde katılan Kale’nin, Artful Tasarım Ofisi ile birlikte hayata geçirdiği ‘Crate’ serisi ‘Silver A’ Design Award 2015’i kazandığını da belirtti.kale_grubu.jpg-1669183547

 

Translate »