Home Tedarikçiler bilim & teknoloji Schneider Electric ve Autodesk Deneyimlerini Birleştiriyor

Schneider Electric, 3D tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımları ve hizmetleri sunan Autodesk ile kullanım ömrü yönetimi oluşturmaya yönelik mevcut uygulamaları geliştirmek için işbirliği yapacağını duyurdu.

Ortak çalışmalarda Schneider Electric’in elektrik dağıtımı, enerji ve bina yönetimi çözümleri uzmanlığı; Autodesk’in BIM tabanlı tasarım ve yapım yazılımlarıyla desteklenecek.

Schneider Electric ve Autodesk arasında imzalanan anlaşmaya göre, iki şirket, binaların tasarım ve yapım aşa masından işletim ve kullanım ömrü sonuna kadar tecrübelerini birleştirecek. İşbirliği kapsamında, enerji yönetimi, bina otomasyon kontrolü ve çalışma alanı yönetimi alanlarında yeni çözümler ve hizmetler ortaya konulacak. Schneider Electric’in elektrik dağıtımı, enerji ve bina yönetimi çözümleri alanındaki global uzmanlığı; Autodesk’in Autodesk Revit ve Autodesk BIM 360 gibi Bina Bilgi Modellemesi tabanlı tasarım ve yazılımlarıyla desteklenecek.

Hedef: Enerji tüketiminin takibini sağlayan 3D Model oluşturmak

Bugün binalar dünyadaki enerji ihtiyacının yaklaşık yüzde 40’ını, suyun yüzde 25’ini ve doğal kaynakların yüzde 40’ını tüketiyor. Sera gazı emisyonlarının ise 3’te birini binalar üretiyor. Tüm dünyadaki konutlar ve ticari binalar toplam üretilen elektriğin yaklaşık yüzde 60’ını tüketmeye devam ediyor. Bununla birlikte bu binalar en büyük çevresel problemlerden biri olan sera gazı emisyonunu azaltabilecek potansiyele de sahip bulunuyor.

Schneider Electric ve Autodesk güçlerini birleştirerek, Dijital Bina Bilgi Modellemesi süreçlerinde sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Dijital Bina Bilgi Modellemesi süreçleri ise binaların inşaatından tasarımına ve kullanımına kadar tüm süreçlerde enerji tüketimi verilerini takip ederek, bir 3D model oluşturmayı sağlıyor.

 Yeni işbirliği için ne dediler?

Schneider Electric Strateji ve İnovasyondan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Luc Meyer işbirliğiyle ilgili şunları kaydetti:

“Daha çevreci ve sürdürülebilir binalar inşa etmek, bina kullanım ömrünün sonuna kadar kapsamlı bir plan oluşturmakla başlıyor. Autodesk ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, Schneider Electric’in uzun yıllara dayanan enerji verimliliği tecrübesi ve bina enerji yönetimini geliştirmeye yönelik bir yaklaşımını temel alıyor. Autodesk işbirliğiyle müşterilerimize katma değer sağlayarak, enerji sorunlarını çözmeye katkıda bulunmaya devam edeceğiz”.

Autodesk Bilgi Modelleme ve Platform Grubu Autodesk Kıdemli Başkan Yardımcısı Amar Hanspal ise “Autodesk olarak, enerji analizleri yapmaları için müşterilerimizi Bina Bilgi Modellemesi uygulamalarıyla destekliyor, uzun yıllara dayanan tecrübelerimizi sürdürülebilir bina tasarımları için kullanıyoruz. Binaların ömürleri boyunca enerji verimliliği sağlayacak projeleri, Schneider Electric gibi dünya çapında bir uzmanla üretecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyız” diye konuştu.

schneider_electric-logo

indir

Translate »