herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Şekerbank ve Filli Boya, Yalıtım Seferberliğine Başladı

Enerji verimliliği yatırımlarını yaygınlaştırmak amacıyla geliştirdiği EKOkredi ile bugüne kadar 566 milyon TL’yi aşkın finansman desteği sağlayan Şekerbank ve yalıtım sektörünün köklü markası Filli Boya Capatect’in başlattığı yalıtım seferberliğinin ilk durağı Ankara oldu.

200’ü aşkın apartman yöneticisinin enerji verimliliği ve yalıtımı konusunda bilgilendirildiği Ankara’daki yalıtım seferberliği buluşması, Swissotel’de, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve Filli Boya Yalıtım Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk’un ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İşbirliğinin sonraki toplantıları Denizli, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ’da yapılacak. Yalıtım seferberliği toplantı dizileri ile 1.500 apartman/site yöneticisine ulaşılacak.

Her yıl 60 bin konutun yalıtımının hedeflendiği Şekerbank-Filli Boya işbirliği kapsamında, yalıtımın finansmanı, masrafsız olarak sunulan EKOkredi ile 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları ile karşılanacak.

Enerji verimliliği yatırımlarının finansmanı konusunda Türkiye’de bir ilk olan EKOkredi ürünü ile 82 bine yakın konutun yalıtılmasına destek olan Şekerbank ve dünya genelinde 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip Filli Boya Capatect, binalarda enerji verimliliğini teşvik etmek amacıyla başlattıkları yalıtım seferberliği için Başkent’ten yola çıktı.

Apartman yönetimlerini enerji verimliliği ve yalıtım konusunda bilgilendirmek amacıyla 6 ilde düzenlenecek yalıtım seferberliği buluşmalarının ilki, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve Filli Boya Yalıtım Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk’un ev sahipliğinde Ankara Swissotel’de gerçekleştirildi.

Şekerbank-Filli Boya işbirliği kapsamında, yalıtım yaptıracak apartman/site yöneticileri ve bireysel müşteriler, masrafsız olarak sunulan EKOkredi Yalıtım’ın 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranlarından faydalanabiliyor. Ayrıca, binalar Capatect uzmanlığı ile yalıtılıyor, ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi ve teknik danışmanlık hizmeti de sağlanıyor. Yalıtım ile elektrik ve doğal gaz giderlerinde elde edilecek yüzde 50’ye varan tasarrufla yapılan harcamanın kendi kendini ödeyen yatırıma dönüşmesi hedefleniyor.

Gökhan Ertürk: “Hedefimiz her yıl 60 bin konutun yalıtımı ve 300 milyon TL finansman desteği”

Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, 200’ü aşkın apartman yöneticisinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, uzun soluklu bir işbirliği olarak nitelendirdiği seferberlik kapsamında her yıl 60 bin konutun yalıtılmasını ve yıllık 300 milyon TL finansman desteği sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Ertürk, “Böylece yılda 384 milyon kilowatt-saat enerji tasarrufu elde ederek her yıl 84 bin ton karbondioksit salımını engelleyebileceğiz. Aile bütçelerine katkımız ise yıllık toplam 46,2 milyon TL olacak.” dedi.

Ertürk: “Yalıtım yatırımı 3 yılda kendini amorti ediyor”

Gökhan Ertürk, işbirliği kapsamında, yalıtımın finansmanının, masrafsız olarak sunulan EKOkredi ile 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları ile karşılanacağını ifade ederek, yalıtım yatırımının 3 yılda kendini amorti ettiğini söyledi.

Ertürk: “Yalıtım seferberliğinin ilk adımını Ankara’dan başlatmanın heyecanı içerisindeyiz”

EKOkredi Yalıtım’ın sektörde apartman yönetimlerine özel tek kredi olduğunu vurgulayan Ertürk, apartman yönetimlerini enerji verimliliği ve yalıtımın faydaları konusunda bilinçlendirmenin önemine işaret ederek, Filli Boya Capatect ile yalıtım seferberliğinin ilk adımını Ankara’dan başlatmanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade etti. Ertürk, Denizli, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ ile devam edecek toplantılar kapsamında 1.500 apartman/site yöneticisi ile buluşacaklarını söyledi.

Gülay Dindoruk: “Yalıtıma 10 yıl garanti veriyoruz”

Filli Boya Yalıtım Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk ise ısı yalıtım sisteminin performansında; kullanılan malzemelerin kalitesinin, birbiriyle uyumunun ve uygulama doğruluğunun önemini vurgulayarak, Filli Boya’nın ısı yalıtım uygulaması hizmeti veren bayileri tarafından Capatect teknik şartnamesine göre yapılan uygulamalarda 10 yıl garanti ve 2 yıl sigorta ayrıcalığı sunduklarını belirtti.

Isı yalıtımını yaygınlaştırmadan ülkemizin enerji verimliliği hedeflerine ulaşmasının mümkün olmadığını vurgulayan Dindoruk, Şekerbank işbirliğiyle 2023 yılına kadar yaklaşık 3 milyon adet konutun ısı yalıtımını gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Dindoruk: “Enerji Kimlik Belgesi ve Ücretsiz teknik danışmanlık avantajı sunuyoruz”

Dindoruk; “Şekerbank işbirliğiyle Türkiye’de her gelir düzeyindeki konut sahibinin dünyada 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip, Avrupa standartlarında Capatect Isı Yalıtım Sistemi’nin kalitesine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Capatect’e özel EKOkredi ile yalıtımı kendini ödeyen bir yatırıma dönüştürüyoruz. Aynı zamanda Enerji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir enerji verimliliği danışmanlık firması olmamız sayesinde, işbirliğimiz kapsamında Enerji Kimlik Belgesi ve ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti de sunuyoruz.” dedi.

 

Sekerbank_Logo

filliboya_logo

Translate »