herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler Şişecam Ailesi 13 ülkeden gelen çocuklarıyla buluştu

Önceliği her zaman insan sağlığı ve güvenliği olan Şişecam Topluluğu, bu yıl altıncısını düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği Resim Yarışması’nın sonuçlarını açıkladı. Topluluğun faaliyet gösterdiği 13 ülkedeki çalışanlarının çocukları arasında düzenlenen yarışmada 263 resim değerlendirildi. Şişecam Ailesi, çocukları için düzenlenen ödül töreninde bir araya geldi.

 

Çayırova Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamına sahip olması, odağına insanı koyan Topluğumuz’un birincil önceliğidir. Bu bakış açısıyla ‘sıfır kaza’ anlayışıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

 

21.09.2018 – Şişecam Topluluğu’nun “İş Sağlığı ve Güvenliği” bilincini artırmak amacıyla bu yıl altıncı kez düzenlediği resim yarışmasının kazananları belli oldu. Topluluğun faaliyet gösterdiği 13 ülkedeki çalışanlarının çocuklarının katıldığı yarışmanın ödül töreni Gebze’deki Şişecam Çayırova Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplamda 263 resmin değerlendirildiği yarışmaya Şişecam Topluluğu’nun faaliyet gösterdiği 13 farklı ülkeden katılan çocuklar, ödül töreni sonrasında aileleri ile birlikte Akasya AVM’de bulunan KidZania’da hayalini kurdukları meslekleri deneyimleme imkanı buldular. Cam Boncuk Atölyesi’nde boncuk yapımını izleyen ve kendi boncuklarını yapan çocuklar tüm günlerini eğlenerek geçirdiler.

 

 

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşamda, çalışanlarının sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamına sahip olmasının, odağına insanı koyan Şişecam’ın birincil önceliği olduğunu belirterek, şunları söyledi: “80 yılı aşkın süredir hedeflerine çalışanlarının emeği ve azmiyle yürüyen Topluluğumuz, insana verdiği değeri tüm üretim ve karar süreçlerine yansıtmaktadir. Bu bakış açısıyla “sıfır kaza” anlayışıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu hedef doğrultusunda tüm üretim tesislerimizde ve iş yerlerimizde olduğu gibi, Endüstri 4.0 ile gelişen fabrikalarımızda da her türlü tehlikenin bertaraf edilmesi için gerekli yatırımları yapıyoruz.”

 

Şişecam Topluluğu İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Başkanı Şengül Demircan ise yaptığı konuşmada, şu bilgileri verdi: “Tüm işyerlerimizde İş Sağılığı ve Güvenliği elçilerimizin de çabaları ile ulaşmak istediğimiz bilince her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz. Üretim tesislerimizin denetimini farklı uzmanlarla iş birliği içinde değerlendiriyor, bu denetimler sonucunda risk seviyesini daha da azaltacak çalışmalara da hız veriyoruz. Çalışanlarımızın güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmaları Şişecam Toplululuğu için her zaman öncelik olmuştur.”

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »