Home Haberler TOZUMAYAN SERAMİK UYGULAMA ÇÖZÜMLERİ

Kalekim’den işine toz kondurmak istemeyenler için ‘Kalekimtozumaz’ ve ‘Ultrafugaflex Tozumaz’

Geliştirdiği yenilikçi ürün çözümlerle yapı kimyasallarına öncülük eden Kalekim, adını tozumama özelliğinden alan ürünü ‘Kalekimtozumaz’ ve aynı özelliği taşıyan derz dolgu ürünü ‘Ultrafuga Flex Tozumaz’ ile ustalara sağlıklı uygulama ve son kullanıcıya daha temiz çevre bir ortam sağlıyor.

Ambalaj içerisinde toz halde bulunan çimento esaslı ürünler, su veya sıvı bileşenleriyle karıştırılıp hazırlanmaları için kaba alındıklarında toz taneciklerinin etrafa dağılması kaçınılmaz oluyor. Bu durum ise uygulayıcılar için rahatsız edici bir durum teşkil ediyor. Özellikle iç mekanlarda bunun önüne geçebilmek amacıyla tozumayan yapıştırıcı ve derz dolgu malzemesi kullanılarak, daha temiz ve sağlıklı bir ortam sağlamak mümkün.

Hem Ustalara Hem de Mekan Sahiplerine Rahat Bir Nefes Aldırıyor

Kalekim’in uygulayıcılar ve profesyoneller için sağlık ve konforlu bir çalışma alanı sunan C1TE sınıfı yapıştırma harcı Kalekimtozumaz, tozumayı minimuma indiren özelliğiyle ev ya da ofislerinde yenileme ve tadilat yaptıran mekan sahiplerine rahat bir nefes aldırıyor.  Özel formülü sayesinde ambalajından boşaltılırken ya da karıştırılırken tozumayan Kalekimtozumaz, kullanım alanında da toz bulutu oluşturmayarak, kirden uzak, sağlıklı bir çalışma alanı yaratıyor. Uzun çalışma süresine sahip, çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış, tek bileşenli ve tozumayan seramik yapıştırma harcı Kalekimtozumaz, seramik üstü seramik kaplamalarında ve beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerinde rahatlıkla uygulanabiliyor.

Ultrafuga Flex Tozumaz Zor Kirleniyor, Kolay Temizleniyor

Kalekim’in yüksek esnekliğe sahip ürünü Ultrafuga Flex ise, 2 mm’den 2 cm’ye kadar geniş bir aralıkta uygulamaya imkanı tanımasının yanı sıra ‘Tozumaz’ versiyonuyla, özellikle kapalı alanlarda daha konforlu bir uygulama imkanı sağlıyor. Dış cephe, balkon, teras, alttan ısıtmalı sistem, depo gibi yoğun yaya ve yük trafiği ile ani ısı değişimlerinin olduğu yerlerde güvenle kullanılan Ultrafuga Flex Tozumaz; banyo, duş tuvalet gibi ıslak hacimlerde, mutfak gibi kolay kirlenebilen mekanlarda özellikle tercih ediliyor.

Translate »