Home Haberler Viko’yla Geleceğin Teknolojisi Evlerde

 Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bilimkurgu filmlerinde hayranlık ve şaşkınlıkla izlediğimiz bir çok fenomen de birer birer gerçeğe dönüşüyor. Bunlardan biri de akıllı evler. Komut verdiğinizde ışıkları yanan, panjurları açılan ya da kliması devreye giren daireler… Şimdi siz de akıllı bir daireye sahip olabilirsiniz daha doğrusu evinizi akıllı bir eve dönüştürebilirsiniz. Yenilikçi ve üstün teknolojileri hayatımıza taşıyan ürünleri ile tanınan VİKO’nun sunduğu Thea IQ sistemiyle yaşam alanlarınız sizin yerinize düşünerek konfor düzeyini, güvenliğini ve enerji verimliliğini artırıyor. Thea IQ sistemi, ister müstakil ev, ister ofis olsun, KNX teknolojisini kullanarak ısıtmadan iklimlendirmeye, aydınlatma ve jaluzi/panjur kontrolünden güvenlik sistemleri entegrasyonuna kadar uzanan geniş bir yelpazede yaşam alanlarınıza konfor katıyor. Eviniz ya da ofisiniz merkezi olarak elektronik bir panelden rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

VİKO’nun Thea IQ sisteminde önceden programlayacaSDDğınız senaryolarla günlük hayatı çok daha kolaylaştırmanız mümkün. Örneğin, sadece bir tıkla oturma odanızı, sıcaklığı ve ışığı ayarlayarak şampiyonluk maçını izlemeye uygun hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca ütüyü ya da çamaşır makinesini açık bırakıp bırakmadığınız konusunda endişelenmenize de gerek kalmıyor. Çünkü evinizin kapısını kapattığınızda otomatik olarak tüm lambalar, pencereler ve elektrik devreleri kapanıyor, panjurlar istediğiniz gibi ayarlanıyor. Tüm senaryoları Thea IQ’nun pratik ve kullanımı kolay panelinden kolayca oluşturabiliyorsunuz.

Hem doğayı hem bütçenizi düşünen sistem… 

Thea IQ sistemiyle enerji verimliliği sağlayarak konforunuzdan ödün vermeden %20 oranında enerji tasarrufu sağlayabilir, böylece hem bütçenizi hem doğayı koruyabilirsiniz. Thea IQ, KNX sensörleri sayesinde akıllı binaları kendi kendine yönetiyor. Isıtma, iklimlendirme, güneşten koruma, aydınlatma, havalandırma ve elektrik için tüketilen enerji, mantıksal bağlantılar arasındaki akıllı etkileşimle en iyi şekilde kullanılıyor. Böylece enerji maliyetleri azalıyor.

Thea IQ ile eviniz güvende… 

Evinizin ya da iş yeriniz, Thea IQ ile her zaman daha güvende oluyor. Sistem, siz ofisinizi kapattığınızda prizdeki tüm cihazları kapatıyor, sızıntı saptadığında evdeki suyu kesiyor ya da cam kırıldığında size bilgi veriyor. Güvenlik kameraları sorunsuz şekilde sisteme dahil edilebiliyor. Evden uzak olduğunuzda akıllı telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan evinizi izlemeniz olanaklı hale geliyor. Aynı şekilde hareket, gaz, su ve duman dedektörleriyle de Thea IQ güvenliğinizi sağlıyor. Dilerseniz siz evde yokken dilediğinizde ışıkları yakarak ya da yüksek sesle müzik çalarak da davetsiz misafirleri uzak tutuyor.

Tatil yaparken aklınız evde kalmasın… 

Özellikle tatil sezonunda evden uzun bir süre uzak kalacaklar için Thea IQ oldukça pratik çözümler sunuyor. “Tatilde” senaryosunda Thea IQ sistemi tüm aydınlatmaları söndürüyor, ısıtma ve iklimlendirme sistemini ekonomi moduna geçiriyor, panjurları indiriyor ve güvenlik sistemini “evden ayrılış” programı olarak etkinleştiriyor. Thea IQ, ayrıca evden uzakta olduğunuz süre boyunca davetsiz misafirleri yanıltmak üzere evde olduğunuz algısı yaratıyor. Programlanan zamanlarda bitkilerinizi sulayarak bahçenizi de düşünüyor. Nerede olursanız olun, akıllı telefonunuzdan evinizi her an izleyebilmeniz nedeni ile  içiniz de rahat oluyor.     viko-logo

Translate »