herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Tedarikçiler inşaat-yapı Türkiye İMSAD 30’uncu yaşını kutladı…

T4_Turkiye IMSAD_20 ve 30 yildan bu yana uyesi olan kurum yonetecilerine tesekkur plaketi verildiürkiye inşaat sektörünün gelişmesinde 30 yıldan bu yana aktif olarak görev yapan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 30’uncu kuruluş yılını sanatçı Zuhal Olcay’ın şarkılarıyla renk kattığı gala gecesi ile kutladı. Türkiye İMSAD üyeleri, paydaş kuruluşlar ve sektör temsilcilerinin katıldığı gecede, Türkiye İMSAD kurucu üyeleri, eski başkanları ile 20 ve 30 yıldan bu yana Dernek üyesi olan kurum yöneticilerine teşekkür plaketi verildi. Sanatçı Zuhal Olcay’ın şarkılarıyla coşku dolu ve keyifli anlar yaşattığı gala gecesinde, Samistanbul Grubu’nun davul performansı da davetlilerden beğeni topladı.

İstanbul’da The Grand Tarabya’da düzenlenen 30’uncu yıl gala gecesinde bir konuşma yapan Türkiye İMSAD Başkanı D5-Sanatci Zuhal Olcay Sahnede_ Turkiye IMSAD 30. Yilündar Yetişener, kurulduğu 1984 yılından bu yana geçen 30 yılda, Türk sanayinin gelişmesinde ve sanayi üretiminin artmasında temel oluşturan bir kurumu temsil etmekten büyük gurur duyduğunu söyledi. Türkiye İMSAD’ın bugün 29 sektör derneği, 80 sanayici firma ve 8 paydaş kurumdan oluşan üyeleriyle birlikte ülkemiz sanayi üretiminin yüzde 10’unu gerçekleştirdiğini belirten Dündar Yetişener, “21,7 milyar dolar inşaat malzemesi ihracatı ile Türkiye İMSAD bugün üyeleriyle birlikte Türkiye toplam ihracatının 1/7’sini gerçekleştirmektedir” dedi.

Türkiye İMSAD’ın tam 36_Sanatci Erol Buyukburc_Turkiye IMSAD 30. Yili Galasinda sarkilari ile yer aldi0 yıldır inşaat sektörünün gelişmesine öncülük ettiğini vurgulayan Dündar Yetişener, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınmasındaki motor gücün üretim olduğuna inanıyoruz. Dünya ile rekabette önde olmak için de her yıl yeni ve teknolojik yatırımlar yapıyoruz. Çünkü biz ülkemizin refahı ve kalkınmasını aynı zamanda firmalarımızın tek tek büyümesi ve kalkınması olarak görüyo1_Turkiye IMSAD Baskani Dundar Yetisener_30. Yil Konusmasiruz. Türkiye’nin potansiyeline güvendiğimiz içindir ki, hedeflerimizi yüksek tutuyor ve başarmak için çok çalışıyoruz. 30 yıl önce bu anlayışla yola çıkan Türk sanayinin bugünkü duayenleri ve derneğimizin çok değerli kurucu üyelerinin bizlere bıraktıkları bu vizyonla, sanayimizin gelişmesine katkıda bulunmaya ve ülkemizi üretimin gücüyle geleceğe güvenle taşımaya devam edeceğiz. “

Akçansa, Aspen, Austrotherm, Çimsa, Çuhadaroğlu, Demirdöküm, Fibrobeton, Hekim Holding, İzocam, Kalekim, Marshall, Onduline, Rigips, Tepe Beton, Trakya Cam Sanayi, Urtim, Wilo ve Ytong ise, Türkiye İMSAD 30’uncu yıl etkinliğini destekleyen üye şirketler oldu.

 

 

7_Turkiye IMSAD_30. Yil_Logo

Translate »