Home Haberler BASF, 150. Yılını Türkiye’deki İş Ortakları İle Kutladı

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, 150. yılını faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde iş ortaklarıyla kutlamaya devam ediyor. BASF’nin Türkiye’de 45düzenlediği özel kutlama, yaklaşık 600 müşteri ve iş ortaklarının katılımı ile gerçekleşti. Candan Erçetin’in sahne aldığı bu özel gecede keyifli anlar yaşandı. Yıl dönümünü kutlayan BASF, Türkiye’deki satışlarını 3 yıl içinde 1 milyar Avro’ya yükseltmeyi hedefliyor.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, tüm dünyada 150. yılını kutluyor. Bu kapsamda faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde çalışanları, müşterileri ve iş ortakları ile özel etkinliklerde buluşan BASF, 4 Mayıs Pazartesi günü Shangri La Bosphorus Hotel’de Türkiye’deki iş ortakları ile bir araya geldi. Candan Erçetin’in sahne aldığı geceye, BASF EUE Kıdemli Başkan Yardımcısı (BDT-Orta Doğu-Afrika) Laurent Tainturier, BASF Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes ve BASF Türk Ülke Müdürü Buğra Kavuncu ev sahipliği yaptı.

BASF’nin Türkiye’deki 600 iş ortağının katıldığı gecede bir konuşma yapan BASF EUE Kıdemli Başkan Yardımcısı (BDT-Orta Doğu-Afrika) Laurent Tainturier, “Kimya her zaman için önemli bir sektördü ve bu şekilde kalmaya da devam edecek” dedi.

Tainturier konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başarı hikâyemiz; yüksek performans gösteren, motive olmuş bir liderlik ekibi ve her bir çalışanın işine kendisini adaması ile mümkün oldu. BASTRF, faaliyetlerine 1865 yılında 30 çalışan ile başladı. Bugün 113.000’den fazla çalışanımız var ve yarısından fazlası Almanya’nın dışında çalışıyor. Bugün ekibimizin, kurucularımızın hayal ettiğinden çok daha uluslararası ve kadın çalışan sayımızın çok daha yüksek olduğunu söylemeliyim.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes, “Bu akşam, sadece geçen 150 yılımızı kutlamıyoruz, aynı zamanda bu yıldönümünü ileriye bakmak ve sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için bir fırsat olarak görüyoruz. 150. yıldönümümüzü kutlamakta olduğumuz 2015 yılında enerji, gıda ve şehir yaşamı olmak üzere üç konuya odaklanıyoruz. Bu global zorlukların üstesinden gelebilmek için yenilikçi çözümler arıyoruz” dedi.

BASF’nin Mumbai’de su erişimi, Kuzey ve Güney Amerika’da kaynak etkinliğine sahip yetiştiricilik, Şanghay’da akıllı tüketim, Ludwigshafen’da enerji depolama ve Sao Paulo’da dar gelirlilere konut gibi zorluklar konusunda müşterileri ve ortaklarıyla işbirliği yaptığına da değinen Hammes, “BASF olarak, bugünün ve yarının zorluklarına birlikte yanıt bulmak için inovasyon yapmak, yeni fikirler ve çözümler üretmek üzere siz paydaşlarımızla işbirliği ve birlikte oluşturma çabası içerisindeyiz” açıklamasında bulundu.

“2014 yılında Ar-Ge’ye 1.88 milyar Avro yatırdık”

BASF’nin 135 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiğine değinen BASF Türk Ülke Müdürü Buğra Kavuncu ise BASF’nin CuRETmhuriyet’in kuruluşundan bu yana Türk ekonomisine ve Türkiye’ye fayda yarattığını söyleyerek, “Türkiye’de 6 üretim tesisimiz, 8 ofisimiz ve yaklaşık 800 çalışanımız var ve 34 ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyayı İstanbul’dan yönetiyoruz. 2014 yılında Türkiye’de 740 milyon Avro’luk satış gerçekleştirdik. Önümüzdeki üç yıl içinde de satışlarımızı sizlerin de desteği ile 1 milyar Avro’ya yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Araştırma ve Geliştirme birimlerinin toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek inovatif çözümler üzerinde çalıştığına da değinen Buğra Kavuncu, tüm dünyada 70 araştırma merkezinde görev alan 10.700 çalışan ile 2014 yılında sadece Ar-Ge’ye 1.88 milyar Avro yatırım yaptıklarını söyleyerek, “2014 yılında 1.200 patent aldık ve Patent Asset Index’e göre altı sene arka arkaya birinci sırada yer aldık” açıklamasında bulundu.

BASF cirosuyla, karlılığıyla, yatırımlarıyla ve tüm dünyaya sunduğu geniş ürün portföyüyle globalde olduğu kadar Türkiye’de de bir başarı hikâyesine imza atmaya devam ediyor. BASF’nin Ludwigshafen’deki 150. yıl kutlama etkinliği ise; Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in katılımı ile Nisan ayında düzenlenmişti.BASF-Logo-Font

 

Translate »