Home Haberler Ezinç’ten Enerji Tasarruflu Yeni Boyler

Ezinç Grup’un yeni K Serisi Boylerleri ile güneş kollektörlerinde üretilen ısı enerjisiyle hem su daha çabuk ısınıyor hem de uzun süreli tüketimde bile sıcak su azalmadan sağlanıyor. Konutlarda kullanılan 500 litre hacminde bir K Serisi Boyler ile yıllık 5 bin 524 kWh elektrik enerjisi tasarrufu sağlanacak. Bu durumda, yıllık yaklaşık 3 bin 679 kg karbondioksit salınım tasarrufu sağlanırken, bu 5 adet yetişkin ağaç kapasitesine denk gelecek.

Güneş enerjisi alanındaki firmalarından olan Ezinç’in yeni K Serisi boylerleri ile güneş kollektörlerinde üretilen ısı enerjisi ile aynı anda hem kullanım sıcak suyu elde edilecek, hem de ısıtma sisteminin desteklenmesi sağlanacak. Daha önceki sistemlerle kıyaslandığında çok daha avantajlı olan bu sistem sayesinde, hazneli boylerli sistemlerdeki geç ısıtmanın önüne geçilirken, uzun süreli tüketimlerde de problem oluşmayacak. İç hazne yerine yüksek ısıtma yüzey alanına sahip boru tipi Cr-Ni Paslanmaz Çelik kullanılan yeni K Serisi Boylerler ile hızlı ve kesintisiz konfor şartlarında sıcak su kullanımı  sağlanacak.

Katı sıvı veya gaz yakıtlı kazanlar tarafından ısıtılan sistemlerin yanı sıra ısı pompaları tarafından desteklenen yüksek olmayan sıcaklıklarda ısıtılan sistemlerde bile ideal performans sağlayabilmek için tasarlananan K serisi boylerler, 500 – 800 ve 1000 litre kapasitelerde üretiliyor. K Serisi boylerler de çepeçevre uygulanan, CFC içermeyen, yüksek etkili ısı izolasyonu uygulanıyor.

K Serisi Boylerler’de, ısıtma sisteminde dolaşan ısıtıcı akışkan, depolama hacminin gövdesinde bulunuyor. İçerisinde bulunan helozonik çelik serpantin sayesinde güneşten elde edilen ısı enerjisi ana gövde içerisinde bulunan ısıtma suyuna aktarılıyor. Ana gövde de bulunan ısıtma suyu, aynı anda ısıtmaya destek verirken, ana gövde içerisinde ilave olarak yerleştirilmiş olan, zeminden üst noktaya kadar uzanan, spiral formdaki, paslanmaz çelik (Cr –Ni) özellikli boru tipi serpantin ısı değiştirici (eşanjör) ile kullanım sıcak suyunu da ideal bir performans da kesintisiz olarak konfor şartlarda üretiyor.EZİNÇ DOĞRU LOGO

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »