Home Haberler İSTANBUL,ULUSLARARASI BASINI AĞIRLADI

Panjur, kapı-geçiş vegüneşten koruma sistemleri sektörlerinin en önemli ihtisas fuarlarından R+T Stuttgart’ın basın konferansına 130 ülkeden gazeteci katıldı.

Messe Stuttgart bünyesinde gerçekleştirilen güneşten koruma sistemleri, panjur ve kapı sektörünün nabzını tutan R+T Stuttgart fuarının uluslararası basın konferansı 16 Ekim 2014 tarihinde, İstanbul Harbiye Hilton Oteli’nde yapıldı. 130 ülkeden basın mensubunun katılım gösterdiği özel etkinliğin ana sponsorluğunu gölge sistemleri sektöründe Türkiye lideri olan Palmiye üstlendi.

Uluslararası basın toplantısında gazetecilerin yanı sıra sektörün kanaat önderleri bir Palmiye_Ilya_Ozyurekaraya geldi. Stor Panjur ve Gölgelik Sanayicileri Federal Birliği Başkanı Georg Nüssgens, BVT – Kapı- Geçiş Sistemleri Birliği Başkanı Dr. Claus Schwenzer, Teknik Tekstil-Stor Panjur-Gölgelik Sanayicileri Birliği Başkanı Oliver Hopert, Ift Rosenheim Pencere Teknolojileri Kurumu Müdürü Prof. Ulrich Sieberath, European Solar-Shading Organization Başkanı Peter Winters konuşmacı olarak katılım gösterdi. Basın Konferansından sonra boğazda tekne gezisi düzenlendi. Suada’da yapılan kokteyl sonrasında R+T fuarı’nın 50’nci yıl pastası büyük bir coşku ile kesildi.

Açılışta söz alan Messe Stuttgart Genel Müdürü Ulrich Kromer: “Panjur, kapı- geçiş ve güneşten korunma sistemleri ile ilgili iş dünyasını bir araya getiren R+T Stuttgart fuarı için uluslararası basın konferansının İstanbul’da yapılması, fuarın başarısını göstermektedir. Tasarım ve inovatif ürünlerin de sergilendiği R+T Stuttgart fuarı iç mimarların ve mühendislerin takip ettiği ve tasarım trendR+T_50_Yil_kutlamalerinin belirlendiği bir platforma dönüşmüştür” dedi.

R+T Stuttgart Proje Müdürü Sebastian Schmid ise R+T fuarının 2015 hedeflerini belirtti. Schmid: “2015 yılında R+T fuarına 830 katılımcı bekliyoruz. Bu sayının %66’sı uluslararası katılımcılarından oluşuyor. R+T fuarı için bu sayılar çok önemli ” dedi.

R+T fuarı ile ilgili Palmiye Yönetim Kurulu Başkanı İlya Özyürek: “Tente sistemlerinin yanı sıra 2004 yılında ilk ürettiğimiz motorlu pergoladan beri Türkiye’de sektör lideri, dünyada da sektörün öncü firmalarından biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Ana sponsoru olduğumuz bu etkinlikte hem dünyanın önemli gazetecilerini İstanbul’da ağırlamaktan hem de 6 kıtaya yaptığımız ihracatla dünya basınına kendimizi tanıtmaktan dolayı çok mutluyuz. Palmiyeolarak dünyanın en geniş pergola tasarım ve çözümlerine aynı zamanda gölge sistemlerine sahip firma konumundayız “ dedi.

Yüksek kaliteli ve yenilikçi ürünlerin sergilendiği R+T Stuttgart fuarı 1965 yılından beri düzenleniyor. Yeni ürünlerinin gösterilmesinin yanı sıra ticari ilişkilerinde geliştirilmesine fırsat sağlayan özel ihtisas fuarı Almanya dışında da gerçekleştiriliyor. R+T Turkey adıyla fuarın 4’üncü ayağını oluşturan Türkiye’de 2013 yılından beri sektörlerin önemli oyuncularını bir araya getiriyor.

Faaliyetlerine 1998 yılında yapı sektöründe başlayan Palmiye, pergola sistemleri üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Bugün dünyanın farklı birçok noktasında satış yapan Palmiye, dünyanın en geniş pergola tasarım ve çözümleri sunan firma konumunda bulunuyor.Palmiye_Logo

Translate »