herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Kale Kilit Avrupa’nın En Büyük Entegre Kilit Üretim Tesisini Kuruyor

Türki2014-B_A_3832ye’de her 3 evden 2’sinin tercihi olan Kale Kilit,  kendi alanında Türkiye’nin ve Avrupa’nın en modern ve büyük entegre üretim tesisinde üretilecek.

Türkiye’nin lider kilit üreticisi olan ve 100’ün üzerinde ülkeye ulaşan Kale Kilit’in yeni fabrikasının temeli atıldı. Çerkezköy’de 380 dönüm arazi üzerinde konumlandırılacak modern entegre kilit üretim tesisi yaklaşık 100.000 m2 kapalı alana sahip olacak.

1 Eylül tarihinde gerçekleşen temel atma törenine Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcısı ile üst ve orta düzey yöneticilerinin yanı sıra Karaağaç Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Kilit dışında Kale Endüstri Holding’e bağlı bütün şirketlerin ürünlerinin bir çatı altında üretileceği tesis, sektörün ulusal ve bölgesel olarak en büyük ve modern entegre tesisi olmasının yanı sıra uluslararası alanda da ilk sıralarda yer alacak.

Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan, konuşmasında “Yeni fabrikamızda günde 150.000 adet kilit ve 75.000 adet silindir üretilebilecektir” dedi.2014-23a

Temel atma töreninde konuşan Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ise, “ ‘Uygulayan karar verenden daha güçlüdür’ sözü ve sizlerin desteğiyle bugün temellerini attığımız bu yeni üretim tesisiyle önümüzdeki 25 yılın planlamalarını çok daha geniş bir alanda yapacağız” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“1976 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Güngören’deki üretim tesislerimizi, temelini attığımız 380 dönümlük kendi arazimiz içerisinde yer alacak yeni fabrikamıza 2 yıl içerisinde taşınacağız. Bina, altyapı ve makine parkuru ile 150 milyon TL civarında bir yatırım bütçesi ile gerçekleştireceğimiz bu tesisin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

1kale_seramik_logo_2

Translate »