herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Otis’ten Kendi Elektriğini Üreten Asansör: Gen2 Switch

Enerji tasarrufu konusunda bir ilke daha imza atan asansör markası Otis, yenilikçi ürünü ‘Gen2 Switch’ ile sektörde yepyeni bir dönem başlatma iddiasını taşıyor. Saç kurutma makinesinden daha az enerji harcayan Gen2 Switch teknolojisiyle, ayrıca elektrik kesildiğinde dahi yolculuğunuza güvenle devam edebiliyorsunuz.

Otis’in, bugüne kadar üretilen en verimli asansör olarak sunduğu ‘Gen2 Switch’, enerji tasarrufu  konusunda sınırları zorluyor. Gen2 Switch’in içinde bulunduğu ödüllü Gen2 asansör grubu, dünya çapında sayısız projede kullanılıyor. Söz konusu asansörler, üstün performans, emniyet ve tasarım esnekliği sunmak için poliüretan kaplı yassı çelik kayışlar ve dişlisiz, sürekli mıknatıslı senkron makineler kullanıyor. ‘Gen2’ sistemi, enerji tüketimini yüzde 50’ye kadar düşürürken, sistemdeki yassı kayışlar ve dişlisiz makine sayesinde yağlama gerektirmeden temiz bir kullanım sunuyor.

Artık yolculuğunuza güvenle devam edebilirsiniz
f9ad69ce60cb4c67bf231a94b5452e71-480x268
Sürdürülebilirlik yaklaşımlarının bir yansıması olan ‘Gen2 Switch’in, geleneksel asansörlerden yüzde 81 daha verimli olduğunu vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Yeni nesil asansörlerin en güzel örneklerinden biri olan ‘Gen2’ kayış sistemli ve makine dairesiz asansör, Otis Türkiye’nin ana ürünüdür. ‘Gen2 Switch’, elektrikler kesildiğinde ulaşımı sorunsuz sürdürmek üzere tasarlandı. Bu özelliğiyle piyasadaki tek akülü asansör olma özelliği taşıyor. Aküsü sayesinde elektrikler kesildiğinde dahi 100 defa daha çalışma kapasitesine sahip olan ‘Gen2 Switch’ asansörler, yüksek enerji sarfiyatı ve asansörde kalma korkusunu geride bırakıyor. Saç kurutma makinesi kadar elektrik kullanan ve hareket ettikçe açığa çıkan enerjiyi elektrik olarak depolayan ‘Gen2 Switch’ asansörleri günümüzün en yenilikçi özelliklerine sahip” diye konuştu.

e22b64d3ea8b4192ba1710c4239f3198-480x268Elektrik kesintisinde 100 kez daha kullanılan asansör

11 kata kadar olan binalarda rahatlıkla kullanılabilen ‘Gen2 Switch’in konutlar için çok uygun bir asansör olduğunu belirten Aren, şunları söyledi:

“Asansörün tüm sistemiyle, montajı da çok kolay. Çoğu binada yedek merdiven boşluğu kolayca ‘Gen2 Switch’ asansöre dönüştürülebiliyor. Bu asansör için özel bir güç kaynağına, makine dairesine, kontrol odasına ihtiyacınız yok. Tüm sistem hızla kuruluyor ve sonra sadece fişi prize takılıyor. Kullanıcılara, özellikle konut almadan veya ofis kiralamadan önce güvenlik ve enerji tasarrufu için binalarındaki asansörü tanımalarını tavsiye ediyorum”.

 

Translate »