Home Haberler Schtec Makine Genel Müdürü Ertuğrul Çamağaç İle Röportaj…

Sektörün Yükselen Makine Üreticisi Schtec Kapı, Pencere Fuarında


İstanbul Pencere 2015 Fuarı beklentilerinizi ne ölçüde karşıladı?

İstanbul Pencere 2015 Fuarı, ikinci fuarımız olması sebebi ile bizim için çok önemliydi. Bu nedenle fuara çok iyi hazırlandığımızı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra müşterilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşmak da firma olarak verimli bir fuar geçirmemizi sağladı.CL5A0070

Geçen seneki ilk fuarımızda değerli müşterilerimiz ve sektörde bizleri yıllardır tanıyan, sektörün önemli isimlerinin katılımları sayesinde çok verimli bir fuar geçirmiş ve bunun faydalarını bütün bir yıl boyunca görmüştük. Bu verim sayesinde ilk yılımızda Türkiye’nin en çok profil işleme ve kesim merkezi satan iki firmasından biri olmuştuk. Bu durum bu seneki fuarda da yoğun ilgi görmemizi ve dikkat çekmemizi sağladı. Özellikle yurt dışından çok sayıda kişinin standımızı ziyaret etmesinde bu durumun etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bizler de böylece firmamızı, makinelerimizi, teknolojimizi ve kalitemizi hem yurt içi hem de yurt dışındaki pek çok kişiye anlatma şansını yakalamış olduk. Bu da her geçen gün artan marka değerimiz için oldukça faydalı oldu.

İstanbul Pencere 2015 Fuarı’nın ziyaretçi profili hakkında neler söylemek istersiniz?

Firma olarak son birkaç yıldır Tüyap Pencere Kapı Fuarı’na katılan ziyaretçi profilinin, bilinçli, ne istediğini bilen, ilgilendiği ürünle alakalı tüm fizibilitesini fuara gelmeden yapmış, fuar esnasındaki görüşmelerini bu doğrultuda gerçekleştiren bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Bu durum da fuarlarımızın daha verimli geçmesini sağlıyor.

Fuarda sergilemiş olduğunuz ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

İstanbul Pencere 2015 Fuarı’nda profesyonel kapı – pencere imalatı yapan bir firmanın ihtiyacı olduğu tüm makineleri fuarımızda sergiledik. Özellikle çok iddialı olduğumuz yüksek teknolojisi ve kalitesiyle kullanan tüm müşterilerimizin inanılmaz memnun kaldığı ve Schtec markasının da az zamanda bu kadar hızlı bir çıkış yapmasını sağlayan iCL5A0942şlem merkezimiz ve yine aynı şekilde çok yüksek hıza sahip olan, performansından çok memnun olduğumuz, dört köşe kaynak ve CNC hatlarımız ile kapı -pencere imalatını, parkurunu tamamlayan tüm makinelerimizi, fuarda değerli müşterilerimize sunmuş olduk.

 Fuara gelen yabancı ziyaretçilerin hedefinizde olan ihracat pazarlarına ne gibi etkileri oldu?

2015 yılı, bizim için ihracat hacmimizi arttırma konusunda önemli hedeflerimizin olduğu bir yıldı. Bu nedenle Pencere Fuarı, firmamız için yurt dışından gelen misafirler konusunda ayrı bir önem taşımaktaydı. Ciddi bir katılımın ve ilginin olduğu fuar, firmamız için de oldukça verimli geçti. Özellikle Doğu Avrupa, Rusya, Arap Ülkeleri, Afrika, Türki Cumhuriyetler, Güney Amerika ve hatta İspanya’dan pek çok ziyaretçiye ürünlerimizi ve firmamızı tanıtma fırsatı yakalamanın yanı sıra sıcak satışlarla beraber pek çok bayilik anlaşması da yapmış olduk.

Fuarın sektörün gelişimi açısından sağlamış olduğu katkılar nelerdir?

Fuarların, sektörün büyümesi ve sektördeki kişilerin vizyonlarının artması açısından oldukça faydalı buluyoruz. Ayrıca fuarları firmaların rekabeti daha net görüp, kendilerini geliştirmek için itici güce sahip oldukları organizasyonlar olarak görmekteyiz. Sektörümüzde şuan dünya çapında önemli bir marka haline gelen firmaların başarısının arkasında fuar organizasyonlarının önemli bir rolü olduğunu düşünmekteyiz.

 

Schtec Machinery General Manager Ertugrul Camagac

 

In our interview with Schtec Machinery General Manager Ertugrul Camagac, he indicated that because it was their second fair, Istanbul Window Fair 2015 was crucial to them. He stated that they prepared for the fair as carefully as possible. They were really satisfied with the attention they attracted.

 

 

 

schtec-logo-15

Translate »