herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Tekfen Emlak Geliştirme’den Yeni Proje: HEP İstanbul

 

Tekfen Holding bünyesinde faaliyet gösteren Tekfen Emlak Geliştirme, 500 milyon TL’lik proje değerine sahip ‘Hayatımın Evi Projesi’ HEP İstanbul’a start verdi. Esenyurt’ta toplam 56 bin 880 metrekarelik alan üzerinde 253 bin metrekarelik inşaat alanına sahip HEP İstanbul, 1424 daireden oluşuyor.

‘Hayatımın Evi Projesi’nde eksiksiz bir yaşam alanı oluşturmak için çamaşır odasından depoya ve LEED sertifikasına kadar her ayrıntıyı düşündüklerini söyleyen Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, proje için “Orta gelir grubu için planladığımız proje için son kullanıcıların ihtiyaçlarını, taleplerini, önceliklerini belirlemek için pazar araştırması ve anket çalışmaları yaptırdık. Buradan çıkan sonuçlara göre evleri tasarladık. Fonksiyonel evleri geniş sosyal olanaklar ve 4 mevsim yaşayan bahçelerle zenginleştirdik. Aile yaşamını ve özellikle çocukları yaşamın merkezine konumlandırdık” dedi.Tekfen Emlak Geliştirme’nin bugüne kadar Tekfen Tower, Taksim Residences, Tekfen Yalıkav5a25a0756a55418b9313d6a5d08c9d22-480x268ak Evleri, Levent Ofis, Kâğıthane OfisPark ve Bomonti Apartmanları gibi projeler ürettiğini hatırlatan Egesel; HEP İstanbul’un büyüklük olarak şu ana kadarki en büyük projeleri olduğunu belirterek şunları söyledi:“Bin 424 dairelik büyüklüğü ile tamamlandığında yaklaşık 4000 kişinin yaşayacağı HEP İstanbul projesi henüz fikir aşamasındayken, insanların ‘bildikleri gibi’ değil ‘bekledikleri gibi’ bir proje yapmak üzere harekete geçtik. Bir evden çok, tüm detayları düşünülmüş bir yaşam alanı oluşturmak üzere ‘Hayatımın Evi Projesi’ söylemi ile yola çıktık. ‘HEP’ ismi, hem ‘hep istediğimiz, hep beklediğimiz’ bir yaşamı tarif etmesi, hem de ‘Hayatımın Evi Projesi’ ifadesini oluşturması sebebiyle bu yeni yaşam anlayışının adı oldu”.
Kalite, sürdürülebilirlik ve çevre hassasiyeti temaları ana unsur

Egesel, tüm projelerinde olduğu gibi HEP İstanbul Projesinde’de kalite, sürdürülebilirlik ve çevre hassasiyeti temalarını ana unsur olarak belirlediklerini vurgulayarak, “Bizim için yüksek müşteri memnuniyeti ne kadar değerli ise, çevreye karşı olan sorumluluklarımız da bir o kadar değerli. HEP İstanbul da daha önceki projelerimiz gibi LEED Yeşil Bina Sertifikasına sahip olacak” şeklinde konuştu.

Sosyal yaşam ve peyzaj

Projede toplam 2 bin 600 metrekare kapalı alana sahip iki ayrı sosyal tesis, farklı çocuk yaş grupları için tasarlanmış bin 500 metrekare açık çocuk oyun alanları, 2 kilometre uzunluğunda yürüyüş yolları ve 1 kilometre uzunluğunda bisiklet parkurları planlandı. Ayrıca HEP İstanbul’un yüzde 74’ü peyzaja ayrıldı.
11 yüksek blok ve 14 sıra ev bloğundan oluşan projede fiyatlar 184 bin TL’den başlıyor

1+1’den 4+1’e kadar uzanan farklı daire büyüklükleriyle geniş bir alıcı grubuna hitap ettiklerini belirten Tekfen Emlak Geliştirme Satış ve Pazarlama Koordinatörü Emre Ülger ise proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Proje 11 yüksek blok ve 14 sıra ev bloğundan oluşuyor. 1+1’den 4+1’e kadar farklı seçenekler sunan dairelerin büyüklükleri 70 metrekare ila 240 metrekare arasında değişiyor Proje’de yer alan dairelerin yüzde 20’si 1+1, yüzde 36’sı 2+1, yüzde 31’i 3+1’lerden oluşuyor. Bunların dışında projede yüksek bloklarla birlikte bahçe ve teras kullanımına sahip az katlı sıra evler de yer alıyor”.

Fiyatların, 1+1 daireler için 184 bin TL ile 247 bin TL, 2+1 daireler için 316 bin TL ile 403 bin TL, 3+1 daireler için ise 412 bin TL – 477 bin TL arasında değiştiğini kaydeden Ülger; müşterilerin çeşitli bankalardan mortgage kullanabilecekleri gibi lansmana özel ödeme kolaylıklarından da faydalanabileceklerini sözlerine ekledi.

Bin 500 kişilik ön talep alındı

Projenin ön satış ve talep toplama döneminin Eylül itibariyle başladığını söyleyen Ülger, satışa çıkan ilk 2 bloğun yüzde 70’inin çoğunlukla Tekfen çalışanları ve yakınlarına satıldığını, lansmanla beraber satışa 2 blok daha açacaklarını belirtti. Ülger, “Şu ana kadar bin 500’e yakın ön talep aldık. Lansmanla birlikte hızlı bir satış grafiği yakalamayı, inşaatın ilerlemesine paralel tüm dairelerin satışını tamamlamış olmayı hedefliyoruz. Kasım ayından itibaren inşasına başlayacağımız HEP İstanbul’dan konut sahibi olanlar 2017 Nisan’da evlerine kavuşacaklar” diye konuştu.

 

Translate »