herofis LIJI
herofis LIJI
Tuyap reklam herofis LIJI abt
Home Haberler Assan Panel’den Kepli Taşyünü Paneller

Assan Panel, yeni ürünü Kepli Taşyünü Panellerle yapılarda güçlü bir ısı izolasyonu sağlayarak bütçeleri koruyor. Isı izolasyonu sağlayan taşyünü dolguya sahip kepli paneller sorunsuz olarak uzun yıllar hizmet verebiliyor.

Assan Panel, yeni ürünü Kepli Taşyünü Panellerle yapılarda güçlü bir ısı izolasyonu sağlayarak bütçeleri koruyor.

Isı izolasyonu sağlayan taşyünü dolgu, poliüretan ve poliizosiyanuratdan farklı olarak kapalı bir hücre yapısına değil, lifli bir yapıya sahiptir. Paneller içlerine su sızması durumunda ısı izolasyonu işlevini çok ciddi olarak yitirebiliyorlar. Bağlantı elemanlarında yaşanacak sorunlar, olası işçilik hataları, binadaki küçük hareketler gibi pek çok başlık bu su sızması problemini ortaya çıkabiliyor. Buna karşın kepli panel, kep profilinin panelin tüm birleşimlerini boydan boya kapatması sayesinde bu sorunlardan etkilenmiyor ve uzun yıllar hizmet verebiliyor.

 

Kepli paneller çok daha uzun ömürlü

Kepli paneller, bağlantı elemanları ile atmosferin etkileşimini kestiği için vidalarda oksidasyon ve korozyon etkisi önlüyor. İşçilik hataları nedeni ile vida deliklerinde oluşabilecek sorunlardan yapının etkilenmemesini sağlıyor. Atmosfer etkileri nedeni ile uzun yıllar içinde bağlantı elemanları, contaları işlevlerini yitirirken, kepli panellerde bu contaların ömrü, diğer panellere göre oranla üç kat uzuyor. Ayrıca zemin oturmaları, küçük depremler ve başka nedenler ile bina çatı taşıyıcılarında gerçekleşen yer değiştirmelerden ötürü yaşanabilecek tüm sorunlar kep profili sayesinde önlenebiliyor.

Binili panel olarak adlandırılan diğer çatı panel tiplerinin montajı, özellikle yetkili bayi olmayan kişiler tarafından yapıldığında ciddi problemler yaşanabiliyor. Cephe paneli montajında yaşanan sorunlar genellikle estetik açıdan sıkıntı yaratırken, çatıdaki sorunlar yapının su alması, kar birikiminden doğan sorunlar, hava izolasyonunun yeterince sağlanamaması nedeni ile yoğuşma problemleri şeklinde ortaya çıkıyor.

Bu problemler nedeniyle yapı sahipleri her yıl birkaç defa çatılarında bakım ve tamir yaptırmak zorunda kalıyorlar. Bu onarımlar, kep profili gibi yapısal bir çözüm üretmediği için defalarca tekrarlanarak ek maliyete neden oluyor. Poliüretan izolasyonlu kepli panelleri kullananlar ise hem sorun yaşamıyor, hem de bu maliyetlerle karşılaşmıyorlar.

 

logo-2-300x104

pimapen ArtWin doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
pimapen ArtWin (120x120)Tr doper
Translate »