herofis LIJI abt abt abt
abt abt
abt abt doper
Home Haberler Hayal Ettiğini Tasarlamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!!

Capture1Autodesk popüler dijital çizim uygulaması SketchBookPro7’nin yeni sürümünü açıkladı!

SketchBook Pro7’nin yeni sürümünde, uzun süredir beklenilen perspektif ve flipbook animasyon özellikleri de bulunuyor. Kullanıcılara daha fazla kontrol seçeneği sunan bu özelliklerle tasarlamak hiç olmadığı kadar kolay ve eğlenceli…

Hayal ettiğini çizmek için artık çok yetenekli bir sanatçı olmaya gerek yok. Bunun için yaratıcı bir hayal gücünün yanı sıra Autodesk Sketchbook teknolojisini takip etmek yeterli. Üstelik yazılım devi Autodesk, Windows ve Mac işletim sistemleriyle uyumlu SketchBook Pro7’nin güncellenmiş en yeni versiyonunu da kullanıma sunduğunu açıkladı. Tüm dünyada 25 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan dijital boyama ve çizim uygulamaları serisi Autodesk SketchBook için ayrıca yeni üyelik seçenekleri de sunuluyor.

Gerek hobi gerekse profesyonel olarak kullanılan, digital tasarımda olduğu kadar sanat dünyasında da ilgi gösterilen SketchBook Pro 7, kullanıcıların talepleri üzerine geliştirilen yepyeni özelliklerle geliyor. Bu özellikler arasında, 1, 2 ve 3 nokta ile Balıkgözü modlarıyla perspektif kılavuzu,animasyonlu zaman çizelgesine sahip Flipbook modu ve yeni bir çizim motoru başta geliyor. Bunun yanı sıra iş akış verimliliğini artıracak görüntü bükme özellikleri, gradyan dolgu ekleme, geliştirilmiş seçim, katmanlı gruplama, çoklu katman seçimi ve karıştırma modları da yeni versiyonda ilgi çeken diğer özellikler arasında…

Yeni versiyonla ilgili konuşan Autodesk Türkiye, İsrail ve Kuzey Afrika Bölge Ülkeleri Ülke Müdürü Taylan Dedeoğlu, “Yeni üyelik seçeneklerimizle tüm dijital tasarım sanatçılarına ve hobi olarak ilgilenen amatörlere, yetenek seviyelerine bakılmaksızın, SketchBook’un endüstriyel standartlara uygun, ödüllü tasarım araçlarına erişim olanağı sağlıyoruz” diyor. Kullanıcıların istedikleri kullanım seviyesini seçme şansının da bulunduğunu belirten Dedeoğlu, “Autodesk kullanıcıları artık yazılımı kullanma ve yeteneklerini ortaya çıkarma konusunda daha fazla seçeneğe sahip” diye ekliyor.

Amatör ve profesyonellere geniş seçenekler:

Kullanıcılar artık SketchBook Pro 7’nin lisansını bağımsız olarak satın alabildikleri gibi yıllık SketchBook üyelik seçeneklerinden de faydalanabilecek. Bu yeni fırsatlarla birlikte SketchBook’un giriş versiyonu artık masaüstünde tamamen ücretsiz kullanılabilecek. Giriş versiyonuyla Capturetemel araçlar kullanılarak basit çizimler yapılabilecek ve bu sayede kullanıcılar doğal çizim yöntemlerini ve SketchBook’un gerçek gücünü deneyimleme şansını yakalayacak.

Ücretsiz yaratılabilen SketchBook üyelik hesabı, digital tasarımcıların iş akışını geliştiren ve daha güçlü araçların bulunduğu SketchBook Essentials özelliğini de etkin hale getiriyor. SketchBook Essentials, katman düzenlemesi,  bütün bir renk paleti,fırça ayarları, dinamik simetri ve cetvel özelliklerini de araç kutusuna ekleyerek,tasarımcılara daha kapsamlı çizim ve illüstrasyon imkanı sunuyor. Ayrıca,tasarımlar üzerinde daha detaylı bir kontrol sağlayabilmelerine de olanak veriyor.

Dijital tasarım sanatçılarının ihtiyacı olan tüm araçları bünyesinde barındıran SketchBook Pro 7 yazılımını artık ödemeli üyelik seçenekleri ile de satın almak mümkün. Bu ödemeli üyelik seçeneği sayesinde kullanıcılar SketchBook’u, Windows ve Mac OS dahil tüm masaüstü platformlarında kullanabileceği gibi uygulamanın iOS ve Android işletim sistemlerindeki güncel sürümlerindede yeni özellikleri etkin hale getirmek mümkün…

 

Autodesk Hakkında

Autodesk, kullanıcıların hayaletmelerine, tasarlamalarına ve daha iyi bir dünya oluşturmalarına yardım eder. Profesyonel tasarımcılardan mühendis ve mimarlara, dijital tasarım sanatçılarından öğrenciler ve hobi tasarımcılarına geniş bir kitle bugün yaratıcılıklarını pekiştirmek ve önemli tasarım problemlerini çözmek için Autodesk yazılımlarını kullanıyor.

 

Translate »