Home Haberler Paintİstanbul 2014 Kapılarını Açtı

Polisan, Vizyoner ve Yenilikçi Standıyla, Boya, Sanat ve Tasarım İlişkisine Yalın ve Kavramsal Bir Yorum Getirdi

Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) tarafından bu yıl 23-25 Ekim tarihlerinde 3.’sü düzenlenen Paintİstanbul 2014 Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuar ve Kongresi başladı. Fuarın ana sponsorlarından Polisan, 3. Salon D1 numarada iddialı ve merak uyandıran standıyla büyülü bir atmosfer yaratırken, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.  “Daha iyi bir gelecek” sloganıyla üretici ile potansiyel alıcı arasında bir köprü görevi gören ve bu yıl 3.’sü düzenlenen Paintİstanbul 2014 Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuar ve Kongresi, 23 Ekim 2014 Perşembe günü, CNR EXPO İstanbul’da kapılarını açtı.  Türkiye’de boya pazarının güçlü oyuncusu ve Paintİstanbul’un ana sponsorlarından Polisan, 250’yi aşkın Polisan markalı ürün çeşidi ve dekoratif boya pazarında sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip ürünleri ile fuarda yer aldı.

Polisan Standı, Ziyaretçileri İlham Veren Büyülü Bir Atmosfere Davet Ediyor

Polisan’ın, 3. Salon D1 numarada yer alan standı da farklılık yarattı. Polisan standı üç ana koldan sınırları kaldırılmış davetkar yapısıyla samimi bir iletişimi amaçlıyor.  Stant tasarımının en önemli unsuru, ışığı stilize eden yarı açık çatı örtüsü oldu. İddialı ve merak uyandıran bu yapı, ziyaretçileri, ilham veren büyülü bir atmosfere davet ediyor.

Polisan’ın sıradışı perspektifini yansıtan standın tasarımında ilham kaynağı ışık tayfı oldu. Beyaz ışın demeti yerine Polisan’ın kurumsal rengi siyah konumlandırıldı. Spektrumdaki gökkuşağı renkleri yerine ise mavi ve beyaz tonları konumlandırıldı. Mavi ve beyaz renkleri, gökyüzünü sembolize ederken tıpkı deniz ve gökyüzünün mavi tonlarının yarattığı konfor ve rahatlık duygusunun stand ziyaretçilerine taşınması hedeflendi.

Bu tasarım ile markanın ilham veren değerlerinin dışavurumu sağlanırken uygulamasının zorlu ve yoğun işçiliği ile titiz, profesyonel ve uzman bir marka oluşuna da vurgu yapıldı.

Stant tasarımı, Polisan markasının değerlerini yalın ve kavramsal bir dille hayata geçirmeyi amaçlarken, ürün sergilemelerinde anlam bulan bu yalın dil “Home Cosmetics” konumlanmasının bir yorumu olarak adlandırıldı. Sergileme birimlerinde kullanılan koyu aynalar hem kozmetik dünyasını hem de ürün renklerinin derin etkilerle yansımasını sağlıyor. Polisan’ın sergileme tasarımındaki vizyoner ve yenilikçi bu adımı, markanın gelecek dönemdeki sanat ve tasarım ilişkisindeki rolüne katkılar sağlıyor.

Polisan Paint İstanbul’da Ürün Gamındaki Yeni Ürünlerine Yer Veriyor

Sıradan olana karşı sıra dışı çözümler ile özgün dekorasyon fikirleri sunan Polisan, Paintİstanbul’daki standıyla da farkını bir kez daha gözler önünü serdi.  Dekorasyon trendlerinin ve boya sektöründeki son gelişmelerin yer aldığı fuarda, Polisan iç cephe grubundan Elegans Anti-aging ve Elegans Extra, dış cephe grubundan Exelans Macro, efekt boyalardan Decoart, Decoart Sim, Decoart Antik, Decoart Süet, Decoart Keten, Decoart Diamond ve Boya Parfümü, Deniz grubundan Marine & Marine Ultra Zehirli Boya, Mobilya grubundan Selülozik Boya ve Poliüretan Panel Kapı Boyası, Endüstriyel Gruptan Epoksi Boya, ahşap, metal boya ve verniklerinden X1 Anti-aging Kokusuz Parlak, X1 Anti-aging Kokusuz Varak, X1 Anti-Aging Su Bazlı Panel Kapı Boyası, Wood & Wood Anti-aging Su Bazlı Ahşap Verniği, Polimetal Anti-Aging Su Bazlı Düz ürünlerini tanıttı.

 

 

Translate »