Home Tedarikçiler bilim & teknoloji Bu Teknoloji İle Kan Vermek Artık Çok Basit

Kan vermek birçok kişinin korktuğu bir şeydir. Hastahane, iğne veya doktor fobisi gibi birçok sebepten dolayı insanlar kan vermeye çekiniyor. Kan verirken en çok karşılaşılan durumlardan bir diğeri ise kan.

Kan vermek birçok kişinin korktuğu bir şeydir. Hastahane, iğne veya doktor fobisi gibi birçok sebepten dolayı insanlar kan vermeye çekiniyor. Kan verirken en çok karşılaşılan durumlardan bir diğeri ise kan alınacak damarın bulunamaması. Damarınız bulunamadığında ise bu süreç tam bir işkenceye dönüşüyordu.  Damar bulucu Veinviewer adındaki bu cihaz yakın kızılötesi ışınları kullanarak damarın tam olarak nerede olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle bu teknoloji sizi kan alacak kişinin el becerine bırakmıyor. Memphis merkezli şirket Christie Medical Holdings ‘in arge ‘sini yaptığı ve şuanda test kullanımına sunduğu bu cihaz, vücudunuzdaki damarları ve yerlerini analiz ederek kolun üzerine yansıtıyor. Veinviewer ‘da kullanılan özel ışık sayesinde yüzeydeki damarlarınız değil yaklaşık bir santimetre derindeki damarlarınız bile tespit edilebiliyor.

Veinviewer ‘in üzerinde bulunan ‘İnce ayrıntı’ modu kılcar damarlara kadar tüm detayların dışarıdan görünebilmesini mümkün kılıyor. Böylece kişiye hiçbir zarar verilmeden mümkün olduğunca en acısız şekilde kan alma işlemi gerçekleşmiş oluyor. Daha önce sadece test aşamasında olan bu teknoloji artık gerçek hayatta da karşımıza çıkacak.

 

Translate »