Home Tedarikçiler Fuar FİRMALARI LED&LED Aydınlatma, ELEX ve Electronist 3 önemli fuar, 1 yarışma ve...

  Marmara Fuarcılık A.Ş. Elektrik, Elektronik ve LED Endüstrisini 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi  9.10.11. hollerde gerçekleştirileceği LED&LED Aydınlatma, ELEX ve Electronist Fuarlarını tek çatı altında buluşturacak.

 2007 yılında İstanbul’da düzenlenmeye başlanan LED Fuarı, 2007-2008 yıllarında aynı yıl içinde İstanbul ve Ankara’da düzenlendi. 2 kez Ankara ve 7 kez de İstanbul olmak üzere 9 kez düzenlenmiş olan LED Fuarı, 2011 yılından itibaren LED&LED AYDINLATMA Fuarı adıyla düzenlenmektedir.

2012 yılında düzenlenmeye başlanan ELEX Fuarı (3. Elektrik Malzemeleri Ve Ekipmanları, Elektrik İletimi Ve Dağıtımı Fuarı) ve ELECTRONIST Fuarı (3.Elektronik Komponent, Güç Kaynakları ve Gömülü Sistemler Fuarı) Türkiye’de bu kapsamda düzenlenen ilk fuarlar olma özelliğine sahiptir.

ELEX Fuarı Dış Tesisat, Bina/Tesis Girişi ve İç Tesisat olmak üzere 3 ana bölüm olarak projelendirilmiş olup, 2014 itibari ile elektriğin üretildiği noktadan başlayarak, binalarımızın içinde kullandığımız elektrik tesisatına kadar tüm malzemeleri kapsamaktadır.

Konuyla ilgili olarak Marled-led-lighting-aydinlatma-fuarimara Fuarcılık Genel Müdürü Feridun Bayram ; “10. kez düzenlediğimiz Led&Led Aydınlatma Fuarı, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafik bölgede düzenlemekte olan tek Led’li ürünler ve Led’li Aydınlatma Fuarıdır.

Üçüncü
sünü düzenleyeceğimiz ve
bizim için önemli bir proje olan ELEX Fuarımız; Elektriğin, üretildiği noktadan itibaren binalarımıza gelinceye kadar olan süreçteki tüm ürünleri kapsıyordu. 2014 yılından itibaren Elektrik Malzemeleri ve Ekipmanları’nı da içine alarak daha fazla kesime hitap etmeyi hedefliyoruz. Her yıl gelişerek, sektörün benimsediği bir fuar olan ELEX Fuarı’nın gelecek yıllardan itibaren kendi ayakları üzerinde duran bir fuar olacağı inancındayız.

Üçüncü kez düzenlenecek olan ELECTRONIST Fuarımız ise, günümüzde hayatımızın her alanına girmiş olan, bir zorunluluk halini almış tüm elektronik cihazların hepsinde kullanılan tüm bileşenleri kapsayan, sektörün önemli bir fuar açığını kapatması sebebiyle önemli bir fuarımızdır. ELECTRONIST’in ilerleyen dönemlerde daha çok ilgi göreceğini, tüm elektronik yan sanayi sektörünün buluşma noktası olmasını hedefliyoruz.

 

LED YARIŞMASI BAŞVURULARI TAMAMLANDI

25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan 5. LED Yarışması için geri sayım başladı. Pelsan’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 5. LED Yarışması, özel ve kamu kesimiyle, akademik çevre ve ilgili bölümlerin öğrencilerini bir araya getiriyor.

 • Birincinin 5000 TL
 • İkincinin 3000 TL
 • Üçüncünün 1500 TL

para ödülü alacağı 5. LED Yarışması başvuruları tamamlandı. 50’nin üzerinde projenin yarıştığı 5. LED Yarışması, her geçen yıl yarışmaya başvuran projelerin niteliğindeki kayda değer artışla dikkat çekiyor.

LED aydınlatma ve LED’li ürünlerle ilgili projelerin sunulmasına imkan veren 5. LED Yarışması, tanıtılan bu projelerin tabii olduğu değerlendirmeler sonucunda özel projelerin ödüllendirilmelerini sağlayarak, LED endüstrisinin gelişimine katkıda bulunma misyonu üstleniyor. Amacı, özel sektördeki Ar-Ge projelerini LED piyasasıyla buluşturmak olan 5. LED Yarışması, sektörün ilgililerini yarışmaya davet ediyor.

 

DSC_0039_resizeSEKTÖRÜN TÜM İLGİLERİ 6. LED KONFERANSI’NDA…

25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan 6. LED Konferansı sektörün tüm ilgilileri ile bir araya gelmek için son hazırlıklarını yapıyor.

Birbirinden önemli isimlerin oturum başkanlığı yapacağı konferansta Philips, Vestel, Pelsan, EBV, Niki Elektronik, Lamp83, Ale Teknoloji, Shreder, ONOFF Lighting Design, NA Light Style Seven Lights, TD Elektronik, MSC Gleichmann,  Cree  gibi firmalar sunumları ile katılım gösterecek. Enerji Bakanlığı, ISBAK, Yıldız Teknik Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi (Evatec) , ve Afyon Kocatepe Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi gibi kamu kurumları ve üniversitelerin de bildirileri ile yer alacağı 6. LED konferansı konu başlıkları ise şöyle:

 • MOCVD ile LED Üretimi
 • Işık Yayan Diyotlar (LED’ler) ve Aydınlatmada Kullanımı
 • Fotovoltaik Sistemlerin Tasarlanması ve Sistem Entegrasyonu Örnekleri
 • Aydınlatmada LED ve LED Üretim Teknolojileri
 • Yeni Nesil LED Tabanlı Arka Aydınlatma Ünitelerinin Gelişimi Yönünden İncelenmesi
 • LI-FI(Light Fidelity) Teknolojisinin Tanıtılması ve Avantajlarının İncelenmesi
 • Enerji Tüketimi Benzer Olan LED Ampullerin Termal, Optik ve Elektriksel Tasarımlarının İncelenmesi
 • LED Televizyonlarda Enerji Verimlilik Sınıfının Belirlenmesi
 • Televizyon Teknolojilerinde Arka Aydınlatma Sistemlerinin İncelenmesi
 • Türkiye’de LED’li Yol Aydınlatması Armatürleri İçin İstenen Teknik Özellikler ve Standartlar
 • Trafik Sinyal Lambası: LED mi? Power LED mi?
 • Yol Aydınlatmaları Ölçüm Teknikleri
 • LED Teknolojisinin Işığında Aydınlatma Devrimi ve LED’in Geleceği
 • Endüstriyel Alanların Doğru Aydınlatılması Ve Enerji Verimli LED Aydınlatma Uygulama Örneği
 • Geçmişten Bugüne Aydınlatma Ürünleri, Günümüz LED Teknolojisi
 • Geleneksel Lineer Aydınlatmada Dönüşüm
 • Doğru LED’li Aydınlatma Aygıtı Tasarımı ve LED’li Aydınlatma Aygıtlarında Enerji Tasarrufu
 • Yol Aydınlatmasında LED Çözümleri : İzmir Pilot Proje Uygulaması
 • Optik ve Akustik Mühendisliği Nedir ve Nasıl Bir Meslektir?

SDXDDDD (2)

 

Soraa – Simply Perfect Light

Soraa GU 5.3 Snap

Bir LED retrofit lamba ile ilgili aklınıza gelen tüm olumsuzlukları düşünün. Düşük renksel geriverim, halojenden uzak soğuk ışık, bozuk bir hare, birden fazla çipten oluşan kötü görüntü, kapalı armatürlerde çalışmama… Soraa, kendi geliştirdiği, gallium-nitride on gallium-nitride (GaN on GaN™) LED teknolojisi ile tüm bu problemlere çözüm getiriyor ve full-spektrum, yüksek renksel geriverime sahip (95 CRI), LED lambaları ile özlenen gerçek halojen deneyimini sunuyor.

 

LED Engin – tunable white light engine

DSC 0041 resize

Halojen tarzı dim için LED çözümü? Kulağa enteresan geliyor olmalı. LuxiTune ödüllü bir ışık kaynağı… Halojen tarzı dim etme tecrübesi sunması ve renk sıcaklığında değişiklik imkanı ile bu sene bir çok aydınlatma ödülü alan Luxitune, ofis, restorant, otel ve residans uygulamaları için mükemmel bir alternatif.

Translate »